Close

Загрузка Мероприятия

« Все Мероприятия

  • Это мероприятие прошло.

Arvils Linde – ZELTA ROKAS

October 20, 2021 - December 3, 2021

No 2021. gada 20. oktobrim līdz 3. decembrim
Mākslas galerijas PUTTI telpās

Latviešu laikmetīgais mākslinieks

ARVILS LINDE

un personālizstāde

ZELTA ROKAS

 

Sengrieķu mīts vēsta par kādu vīru, kurš spēja pārvērst zeltā visu, kam tas pieskārās, par vīru ar zelta rokām. Šis vīrs bija karalis Midas, kurš pateicoties apstākļu sakritībai, apķērībai, un zinātkārei, iemantoja šo īpašo spēju. Mīts vēsta, ka valdnieks, kādu dienu, savā iemīļotajā rožu dārzā uzgājis paģiru mocīto satiru Silenu, kurš bijis izslavēts ar savām zinībām taču šoreiz bija savas uzdzīves gaužām nogurdināts un dezorientēts. Tā nu valdnieks alkdams dzirdēt viedā satira stāstus un gudrības, kā arī juzdams līdzi tā neapskaužamajam stāvoklim, kas pašam ar nebija svešs, sniedza tam palīdzīgu roku. Valdnieks satiru paēdināja, un uzrīkoja tam par godu dzīres, to izklaidējot piecas dienas un naktis savā pilī, kuru laikā visi klausījās viedā satira stāstos. Pēc dzīrēm valdnieks satiru nogādāja dievam Dionisam no kura pulka tas bija dzīrojot noklīdis. Dioniss pateicībā, ka Midas atgriezis tam Satiru Silenu, ko tas bija visur meklējis, kā arī dzirdot satira stāstu par viņam izrādīto valdnieka viesmīlību, piedāvāja to atalgot, piepildot vienu valdnieka vēlēšanos. Valdnieks uzskatīdams sevi par apķērīgu vīru, vēlējās, lai viss kam tas pieskaras pārvēršas zeltā. Un šī dāvana viņam tika piešķirta. Dāvana, kas valdnieku tik ļoti priecēja, taču ko tas vēlāk bija spiests nolādēt, jau nonākdams pie sava zirga. Mēģinādams uzkāpt tam mugurā, lai nokļūtu atpakaļ savā pilī, valdnieks ar savu pieskārienu to pārvērta kārotajā metālā, kas bija auksts un nedzīvs. Pilī tas atklāja, ka ūdens, kam tas pieskaras pārvēršas cietā zeltā, ēdiens, ko tas vēlējās ēst kļuva par zeltu, kalpotāji, kam tas pieskarās ar savu zelta pieskārienu pārvēršas zelta statujās. Pārvērtis savu pili zeltā, bada un vientulības mocīts, tas nolādēja savu vēlēšanos un lūdza dievu Dionisu savu dāvanu ņemt atpakaļ.. un Dioniss savā labsirdībā tam izstāstīja, ka atbrīvoties no zelta pieskāriena tas varot nomazgājoties un to aizskalojot Paktolus upes iztekā Lidijā.
Zīmējumu izstāde “zelta rokas” ilustrē scenāriju, kurā valdnieks mazgājoties maģiskajā upē ir atstājis vienu roku sausu, tādejādi saglabājot tai zelta pieskārienu.
Viņš ir iemācījies ar savu lāstu sadzīvot, to kontrolēt, kā arī nodot tālāk saviem sekotājiem, tādejādi radot ar zelta spējām apveltīto, eliti.
Un sekot gribētāju ir daudz, tie sarodas kā siseņu bari..

 

Mākslinieks Arvils Linde ir labi pazīstams Latvijas modes un mākslas pasaulē. Ieguvis bakalaura un maģistra grādus Modes dizainā (Latvijas Mākslas akadēmijā) un maģistra grādu glezniecībā (Latvijas Mākslas akadēmijā). Pēc vairāku modes kolekciju radīšanas, pēdējos 6 gadus aktīvi darbojas un ieguvis strauju atpazīstamību vizuālās mākslas lauciņā, pievēršoties ilustrācijai, un glezniecībai. Lielā daļā mākslinieka izstāžu tam tuva un klātesoša tēma ir mitoloģija, folklora, un tās subjektīva interpretācija, kas savu ietekmi saglabā joprojām.   Viņa zīmējumu un gleznu personālizstādes izstādītas ne tikai dažādās vietās Rīgā, kā piemēram Lidostas Rīga VIP lounge, bet arī dažādās publiskās vietās Latvijā, tai skaitā Ogres mākslas un vēstures muzejā un citur.

Galerija ir atvērta un mākslinieks gaida apmeklētājus no pirmdienas līdz piektdienai 12:00-18:30.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam kontaktēties ar mākslinieku:
Arvils Linde
linarv@hotmail.com
+371 26487814
Facebook: Arvils Linde Art

 

Подробности

Начало:
October 20, 2021
Окончание:
December 3, 2021