Close

MAREUNROL’S

MAREUNROL’S

[dopts id=”6″]

MAREUNROL’S klusās, taču gudrās un pārliecinošās idejas der ne tikai viņu galvenajam izteiksmes instrumentam – modei, bet arī mūzikai, arhitektūrai, fotogrāfijai un, iespējams, pat medicīnai.”

Ieva Zībārte, Mārtiņš Pīlēns, žurnāls Modernists

 

Mārīte Mastiņa (1982) un Rolands Pēterkops (1982) ir latviešu izcelsmes modes dizaineri, kuri  2005. gadā radīja modes zīmolu MAREUNROL’S.

Savos darbos mākslinieki atspoguļo pastāvošo realitāti caur sirreālisma prizmu, tādēļ, iespējams, ir izveidojies priekšstats, ka Mareunrol’s ir augstās modes pārstāvji, lai gan paši mākslinieki saka, ka MAREUNROL’S zīmola apģērbs ir valkājams ikdienā.

Autordarbi ir kompozicionāli un konceptuāli pārdomāti, lai pēc iespējas precīzāk skatītājam nodotu savu vēstījumu, viņi izmanto  dažādus izteiksmes veidus un līdzekļus, piemēram, fotogrāfiju, video mākslu, mūziku, scenogrāfiju, nereti savienojot un apvienojot šķietami nesavienojamo.

“Mums ir vēlme atklāt savdabīgu dimensiju gan vizuālajā telpā, gan modes valodā. Mums ir vēlme parādīt neiespējamo par iespējamo, asprātīgi spēlēties starp ierasto un neierasto, ar sekundes simtdaļā nofiksētu mirkli, ar nejaušībām, atrast acīm redzamo tur, kur to uzreiz neredzam – analizēt un pētīt ikdienas lietas, kam reizēm nepievēršam uzmanību,” tā par sevi saka MAREUNROL’S.

Māksliniekiem ir būtiski, lai pat vissīkākajai detaļai būtu nozīme un uzdevums, un, lai drēbes, ko viņi rada, veido savu stāstu un turpina dzīvot savu dzīvi.

MAREUNROL’S ir ieguvuši dažādus apbalvojumus un iekļauti tādās starptautiskās publikācijās, kā “Vogue Talents 2014” – ikgadējais “Vogue Italia” izdevums, kurā atspouļoti 200 daudzsološākie modes dizaineri, kā arī 2013. gada grāmatā “Pattern”, kurā 10 kuratori izvēlējās 100 interesantākos konceptuālos dizainerus.