Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Vija Zariņa. SPĀRNI

December 11, 2009 - February 13, 2010

No 2009. gada 11. decembra līdz 13. februārim
Mākslas galerijā PUTTI

Gleznotājas Vijas Zariņas personālizstāde

SPĀRNI

Mākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras docentes Vijas Zariņas izstāžu pieredze aizsākas 1980. gadā, pirmā personālizstāde atklāta 1993. gadā. Tagad pienācis laiks pirmajai miniatūru izstādei “Spārni“, kur glezniecības tēlu galvenajās lomās iejutušās spārnotās būtnes – eņģeļi – gan lietū urbānā pilsētvidē, gan teju pārpasaulīgā dabā.

Galerijas izvēle šai izstādei ir likumsakarīga, jo ar itāļu vārdu Putti renesanses un baroka laikmeta tēlotājmākslā apzīmē rotaļīgu kailu puisēnu figūriņas, kas bieži vien izgreznotas spārniņiem.

Vijas Zariņas glezniecība ir sievišķības un izsmalcinātības pārpilna. Alegoriski tēli, skaidras un smalkas tonālās attiecības. Skaistums, kārtība un harmonija.

Sargeņģeļi ir mums visapkārt. Redzēt viņus vai neredzēt, sajust vai nē – ir katra paša ziņā. Ja ir nepieciešams – tie mūs sargā, bet liek mierā, ja nav mums vajadzīgi. Ir brīži, kad tos var sajust jo īpaši. Pavasarī, kad viss atdzīvojas, vasaras smaržā, trauslās, sārtās rudens lapās un kad lēni sāk snigt pirmais sniegs. Tad var izjust laika rāmo un nenovēršamo plūdumu. Kad mēs ienākam šajā pasaulē, tajā esam un kad to atstājam – kāds klusu un nemanāmi ir mums blakām.

            Iztēlē vienmēr esmu viņus redzējusi un ar sirdi sajutusi. Tādus skaistus, trauslus, jūtīgus, garāmslīdošus un sargājošus. Ļoti redzamus vai tikai jaušamus esmu tos uzgleznojusi. Padarījusi redzamus. Uz koka un ar eļļas krāsām. Miniatūrus.

            Mana pirmā miniatūru izstāde, tai devu nosaukumu Spārni”. Tie ceļ un ļauj tālāk redzēt, brīvi atraisīties un, priecājoties par šo pasauli, viegli lidot.”

Izstādes atklāšana:

delfi.lv par izstādi “SPĀRNI” (links)

studija.lv par izstādi “SPĀRNI” (links)

apollo.lv par izstādi “SPĀRNI” (links)

diena.lv par izstādi “SPĀRNI” (links)

Details

Start:
December 11, 2009
End:
February 13, 2010