Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

VASARAS ATKLĀŠANAS SVĒTKI

May 29, 2009 - August 1, 2009

No 2009. gada 29. maija līdz 1. augustam
Mākslas galerijā PUTTI

Māksliniece Elizabete Melbārzde

Latvijas rotu mākslinieki

izstādē VASARAS ATKLĀŠANAS SVĒTKI

Galerija PUTTI aicina uz svētkiem, jo atkal, sanot bišu spārniem un izsmaržojot ābeļu ziediem, tuvojas VASARA. Krāsaini taureņi, paisuma ziedi jūras līcī, jaunās zaļās lapas saules gaismā, ūdens šļaksti, kad vecajā dīķī ielec vardulēns, lakstīgala, kas dubļainās kājas notīra plūmju ziedos, gaišzili reibinošas debesis…

Šādu vasaras tuvošanos ieelpot ar jaunām rotu kolekcijām uzaicina galerijas rotu mākslinieki – Valdis Brože, Guntis Lauders, Andris Lauders, Jānis Vilks, Māris Auniņš, Anna Fanigina un Aigis Auders.  Atšķirīgos tehnoloģiskos risinājumos akcentēti, īpaši košās krāsās, maija lietū  uzmirdzēs pērles, koraļļi un dārgakmeņi.

Aigis Auders atkārto rotās jūras izskalotos dabas materiālus vakuumliešanas tehnoloģijā. Jāņa Vilka kolekcija pārliecina ar inkrustāciju lazurītā, hrizoprāzā un Peru opālā,  ar intāliju baltajā un zaļajā nefrītā un kameju mamuta ilknī. Valdis Brože ēteriski vasarīgās pērles un koraļļus atdzīvina un jautrus dara ar krāsu, pielietojot emaljēšanu. Gunta Laudera divdaļīgajos gredzenos draudzīgu saspēli rada senatne fosīlijās ar mūsdienīgumu košos dārgakmeņos. Andris Lauders rotaļīgi variē ap  izkopto klasisko un pārliecinošo vien sev raksturīgo rotu darināšanas manieri. Dārgakmeņu spēku lakoniskos ietvaros, jau ar atpazīstamu slīpēšanas rokrakstu, izceļ Māris Auniņš. Absolūts sievišķīgums Annas Faniginas rotās izkoptajās tīrajās līnijās.

Svētku viešņa – gleznotāja Elizabete Melbārzde. Mākslinieces galvenā tēma ir baleta pasaule un tās priesterienes – trauslās, kā no dūmakas un saules apspīdētiem tīmekļiem austās balerīnas. Šoreiz  Elizabete Melbārzde vasaras tuvošanos svin, uzkrāsojot lūpas nezināmiem sieviešu portretiem, iedzīvinot tos smalkās piespraudēs un kulonos.Tā ir mākslinieces interpretācija par pirmsfotogrāfijas  laika gleznotajiem portretu medaljoniem.

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
May 29, 2009
End:
August 1, 2009