Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Valdis Brože. EXTRA

December 11, 2008 - December 18, 2008

No 2008. gada 11. decembra līdz 18. decembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Rotu mākslinieka Valda Brožes personālizstāde

EXTRA

Galerijas apmeklētājiem jau 8 gadus ir iespējams sekot līdzi Valda Brožes daiļradei. Mākslinieka rokraksts ir izkopts gan nepārtrauktā rotu radīšanas procesā gan izglītojoties Lietišķās mākslas vidusskolas Metālmākslas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Šodien Valda Brožes rokraksts  ir jau atpazīstams. Taču viņa mākslinieciskajai manierei piemīt nemitīga mainība. Šī mākslinieka nemainīgi raksturojoši lielumi ir darbs ar emalju, lējumi sudrabā, zeltā kā arī novatoriski un ērti konstruktīvi risinājumi.

Sākotnēji Brožes rotās jaušams sirreālisms gan formās, gan drosmīgajās krāsu kombinācijās. Mākslinieka meistarībai augot, viņš demonstrē lielisku materiāla izjūtu, strādājot ar klasisku formu un tīru līniju, kas īpaši tiek apliecināta lējumos zeltā.

Aplūkojot savu agrāko darbu fotogrāfijas, autors nolēmis atgriezties pie sirreālajā manierē darinātajām rotām. Mākslinieks Valdis Brože savu jauno rotu kolekciju nodēvē lakoniski „EXTRA”. Ielūkojoties svešvārdu vārdnīcā, redzams – „priedēklis”, „papildu”. Mākslinieks turpina strādāt ar rotu kā mazās tēlniecības objektu. Kā ekstra un papildu vērtība ir ne tikai rotās jaušamā autora pieredze, bet arī efektīgas kinētiskās detaļas, citādi ieraudzītas cēlmetāla zelta iespējas un filigrānāki gravējumi mamuta kaulā. Šīs nianses piešķir Valda Brožes rotām papildus ekstravaganci, vēl izteiktāku ekstravertumu un ekstraordinaritāti.

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
December 11, 2008
End:
December 18, 2008