Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Valdis Brože. BALTAIS PAURIS

November 6, 2015 - November 24, 2015

No 2015. gada 6. novembra līdz 24. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Latvijas laikmetīgo rotu mākslinieka Valda Brožes personālizstāde

BALTAIS PAURIS

“Baltais pauris” ir tēls no Valda Brožes kopdarba ar režisoru Ivo Briedi – šī gada sākumā tapušās animācijas filmiņas “Laiks iet”, par kuru Valdis kopā ar igauņu mākslinieci Anu-Laura Tuttelberg ieguvis „Lielā Kristapa” balvu nominācijā „Labākais animācijas filmas mākslinieks”. Filmas tēma ir laiks, kuru nevar apturēt, bet kurš aptur mūs. Filmas galveno tēlu – veco vīru, ir radījis Valdis tikai sev raksturīgā rotu dizaina stilistikā, izmantojot sudrabu un mamuta ilkni, tēlam piešķirot zelta zobu un kristāla acis. Laiks iet un vecais vīrs ir nolēmis pamest savu istabu. Taču ir kāds, kas to neļauj pamest šo telpu, kura ir pilna ar atmiņām.
Darbs pie šī projekta izprovocēja mākslinieku uz jaunām idejām, radās vēlme tās materializēt jaunās, jau atkal unikālās rotās. Te arī ir izveidojies loģisks turpinājums iepriekšējai Valda Brožes izstādei “Plāns, plāns” (2012. g.), kurā mākslinieks spēlējās ar virsmām, tik plānām kā papīrs, kuras savienotas ar smalkām eņģēm, tā piešķirot rotām kinētisku dzīvīgumu. Nu tas viss pārtapis par ko daudz dzīvāku – vairāk simbolu, vairāk stāstu.
Valdis Brože par izstādi saka: „Šī ir tā reize, kad gribas atkāpties no vienkāršas formas. Radīt ko vairāk simboliem pildītu, lai būtu tā, ka katrs, kurš skatīsies šos darbus, varētu viegli pats savu stāstu izstāstīt.”
Valdis Brože ir Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas absolvents. Strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Mākslinieka spēks ir darbs ar emalju un spēle ar krāsu intensitāti, savienojot tās pārsteidzošās kombinācijās. Valda darbos spilgta iezīme ir sirreālisms. Viņš ilgu laiku ir pavadījis pie anatomijas grāmatām, lai izstudētu un saprastu cilvēka plaukstu un varētu izgatavot gredzenus, valkājumus uz diviem pirkstiem. Juveliermākslu Valdis pielīdzina skulptūru radīšanas procesam. Iedvesmas avotu viņš meklē pats sevī.

Putti blogs – Valdis Brože saņem balvu “Lielais Kristaps” (links)

Arterritory par izstādi “Baltais pauris” (links)

latviesi.com par izstādi “Baltais pauris” (links)

diena.lv par izstādi “Baltais pauris” (links)

delfi.lv par izstādi “Baltais pauris” (links)

la.lv par izstādi “Baltais pauris” (links)

klimt02.net par izstādi “Baltais pauris” (links)

 

Izstādes atklāšana:

 

Details

Start:
November 6, 2015
End:
November 24, 2015
Event Category: