Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Tanels Venre. VIENKĀRŠI PĀRĀK NATURESKI*

October 31, 2014 - November 15, 2014

No 2014. gada 31. oktobra līdz 15. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

RFW ietvaros
igauņu laikmetīgo rotu mākslinieka Tanela Venres personālizstāde

VIENKĀRŠI PĀRĀK NATURESKI*

Šīs izstādes esenci mākslinieks izsaka ar mūziķa Boba Dilana vārdiem:
„Es esmu pret dabu. Man nepatīk daba vispār. Man liekas, ka daba ir nedabīga. Es domāju, ka patiesi dabīgās lietas ir sapņi – tos daba nevar aizskart un likt tiem satrūdēt“.
Tanela Venres (Tanel Veenre) rotas Jūs vedīs ceļojumā, kas sāksies jūras dziļumā, turpināsies caur koraļļu rifiem, garām dejojošiem jūras zirdziņiem un augošiem zīdtārpiņiem. Klejojumi noslēgsies kosmiskajā mākonī. Šis mākslinieks rada rotas no tik neierastiem materiāliem, kā pludiņi vai kosmiskie putekļi.
„Es neesmu pārliecināts, kur novilkt svītru. Vienīgais, ko zinu, ir tas, ko jūtu. Tas ir mudinājums, aicinājums radīt. Tādējādi visas formas aug no maniem pirkstiem kā zāle no zemes, līdz mana māksla kļūst par dabu, cilvēka dabu.
Es nekopēju, nenoliedzu, necīnos pret dabu. Es tajā vairāk atsaucos, filtrējot to caur savu iekšējo augsni. Tādējādi tā kļūst par couture – bet, kā Gēte ir teicis: „Arī nedabiskais ir dabisks“.
Tad lai tā būtu burleska, arabeska un baroka – daba pārpildīta pati ar sevi. Natureska.“

Tanels Venre (1977) ir absolvējis Igaunijas Mākslas akadēmijas Metālmākslas nodaļu (2001). Kā viesstudents studējis Gerita Rītvelda akadēmijā Amsterdamā (1997 – 1998) pie profesora Rūdta Petera (Ruudt Peter). No 2005. gada strādājis par lektoru Igaunijas Mākslas akadēmijas Metālmākslas nodaļā un kopš 2012. gada strādā kā profesors Dizaina fakultātē. Sākot no 1994. gada Tanela Venres radošajai biogrāfijai raksturīga ļoti aktīva izstāžu darbība, Eiropas robežas pārsniedzoša, gan laikmetīgo rotu virzienā, gan modes skatēs un performancēs. Viņa darbi ir redzami Igaunijas Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzejā, Igaunijas Vēstures muzejā, kā arī galerijas Espace Solidor, /Cagnes-sur-Mer, Francija/ un fonda Rotasa Collection Trust /Kalifornija, USA/ kolekcijās.
* Īpašības vārds, kas apraksta kaut ko ļoti pievilcīgu dabā, kaut ko, kam piemīt pārsteidzošs dabas skaistums

diena.lv par izstādi “Vienkārši pārāk natureski” (links)

Klimt02 par izstādi “Vienkārši pārāk natureski” (links)

Artterritory par izstādi “Vienkārši pārāk natureski” (links)

Izstādes atklāšanas vakars

Details

Start:
October 31, 2014
End:
November 15, 2014
Event Category: