Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

PĒRĻU METAMORFOZES LAIKMETĪGAJĀS UN KONCEPTUĀLAJĀS ROTĀS

October 19, 2018 - November 13, 2018

No 2018. gada 19. oktobra līdz 13. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Starptautiska izstāde

PĒRĻU METAMORFOZES
LAIKMETĪGAJĀS UN KONCEPTUĀLAJĀS ROTĀS

PĒRLE – par dārgakmeni uzlūkota dārglieta, ko tās maigā spīduma dēļ salīdzina ar mēness gaismu un uzskata par sievišķīgu, turklāt lodei līdzīga apaļā forma tiek uztverta kā norāde uz pilnību.
Izstādē piedalīsies rotu mākslinieki no visas pasaules, kā arī gleznotāji no Latvijas. Visu izstādes dalībnieku vienojošais elements ir PĒRLE.
Mākslinieku estētiskās daiļrades rezultātā PĒRLE iegūst mūsdienīgu veidolu, kas balstīts uz katra mākslinieka individuālo pieredzi un materiālu izvēli. Dažādo un neierasto materiālu izvēle ir kā spēle, kas klasisko un nepārprotamo PĒRLI izceļ un ļauj tai atspīdēt šodienas gaismā.
“Agrāk es pērles pazinu tikai no vecām dāmām un snobiem. Tās man asociējās ar garlaicību un senilu sajūtu. Bet studiju gados, kad es sāku ar tām strādāt, sapratu, ka tās ļoti ātri zaudē savu putekļaino auru brīdī, kad tiek apvienotas ar citiem materiāliem. Konceptuālajā rotā pērles atdzīvojas, ja ar tām strādā nekonvencionāli,” stāsta rotu māksliniece Karolīna Dentere (Carolin Denter) no Vācijas.
Savukārt itāļu rotu meistars Gigi Mariani piedāvā pērles rašanās fenomenu izmantot kā metaforu ikdienas dzīvei, nebaidīties no jaunā, svešā, bet pieņemt to un radīt savu dārgakmeni. “Austere, lai aizsargātu sevi no svešķermeņa rada pērli! Pērle ir brūces dziedniece. Tēlaini izsakoties tie ir atkritumi, kas kļūst par kaut ko vērtīgu un dārgu.”
Notraucot klasiskos aristokrātu putekļus, pērles atdzimst no jauna – mūsdienīgās, izsmalcinātās un interesantās laikmetīgajās un konceptuālajās rotās!


Izstādes scenogrāfija, ideja, koncepts : modes dizaineru tandēms
MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops)  www.mareunrols.com
Tēlnieks Ginters Krumholcs.

Laiks godāt pērles –  Ammeli Engström (Zviedrija), Ana Cardim (Portugāle), Andris Lauders (Latvija), Angela Ciobanu (Austrija), Annette Dam (Dānija), Anita Sondore (Latvija), Carolin Denter (Vācija), Castello Hansen (Dānija), Catarina Silva (Portugāle), Chao – Hsien Kuo (Somija), Denise Ebert (Vācija), Elin Flognman (Zviedrija), Emmanuel Lacoste (Francija), Felieke van der Leest (Norvēģija), Gigi Mariani (Itālija), Guntis Lauders (Latvija), Isabelle Busnel (Anglija), Kristin Beeler (Amerika), Liisa Hashimoto (Japāna),  Maija Vītola (Latvija), Maria Alves de Lima (Brazīlija), Maria Rosa Franzin (Itālija), Marie-Louise Kristensen (Dānija), Märta Mattsson (Zviedrija), Māris Auniņš (Latvija), Māris Šustiņš (Latvija), Nathalie Perret (Francija), Nicolas Estrada (Spānija), Noritamy (Izraēla), Paula Treimane (Latvija), Réka Lörincz (Ungārija), Renata Porto (Brazīlija), Sari Liimatta (Somija), Shirly Bar – Amotz (Izraēla), Simeon Shomov (Bulgārija), Ted Noten (Nīderlande), Tereza Seabra (Portugāle), Terhi Tolvanen (Somija), Thais Costa (Brazīlija), Valdis Brože (Latvija), Wu Ching Chih (Taivāna), Yasmin Vinograd (Izraēla), Zane Vilka (Latvija).
Latviešu gleznotāja Frančeska Kirke.

rdmv.lv par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

lofficielbaltics.com par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

design.lv par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

jauns.lv par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

diena.lv par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

arterritory.com par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

rus.lsm.lv par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

klimt02.net par izstādi “Pērļu metamorfozes laikmetīgajās un konceptuālajās rotās” (links)

 

Rotu izstāde «Pērļu metamorfozes» galerijā «Putti»

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
October 19, 2018
End:
November 13, 2018