Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Chao-Hsein Kuo, Eero Hintsanen. MĪLESTĪBA UN KOMPETENCE

October 25, 2019 - November 19, 2019

No 2019. gada 25. oktobra līdz 19. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Somijas laikmetīgo rotu mākslinieku
CHAO – HSIEN KUO un EERO HINTSANEN dubultizstāde

MĪLESTĪBA UN KOMPETENCE

Mākslinieku pāris savā studijā Lahti – Somijā rada rotas, izmantojot dārgmetālus un dārgakmeņus, kuras tapušas, balstoties uz tradicionālām juveliermākslas zināšanām un roku darbu, kas izkopts gadu gaitā.
Mākslinieki savos darbos ataino Somijas dabas skaistumu.
Izstādes darbus var aplūkot divējādi: priecīgā un romantiskā vasara pret skarbo un ilgstošo ziemu.Abi mākslinieki savos darbos reflektē cilvēka un dabas tuvumu un to mijiedarbību. Atšķiras tikai abu mākslinieku skatu punkti un dažādās interpretācijas. Abus māksliniekus var vērtēt, kā dabas formu pētniekus.
Chao un Eero viens otram blakus strādā kopš 2005. gada. Piedalījušies daudzās izstādēs, dažādās pasaules valstīs.
Eero nepielūdzamā attieksme un tradicionālās rotu mākslas interpretācija nopelnīja prestižo balvu “Goldsmith of the Year 2019”. Šis gods piešķirts no Somijas Zeltkaļu asociācijas, kas dibināta 1905. gadā Somijā.

MĪLESTĪBA
Chao & Eero ir stāsts par mīlestību, divu cilvēku mīlestību vienam pret otru un abiem kopā pret rotu mākslu. Chao & Eero apvienība tika nodibināta 2005. gadā Svētā Valentīna dienā.

KOMPETENCE
Smalkais un pedantiskais juvelierdarbs un rotu radīšanas process mākslinieku unikālajos darbos atklāj autoru kaisli pret savu darbu.
Chao savos darbos stāsta par ikdienas laimi, ko pati māksliniece ļoti novērtē – mākslinieces smaids par ikdienas prieku ir transformējies un pārtapis rotās.
Chao darbi ir delikāti un sievišķīgi, apkārtējās vides un dabas iedvesmoti. Māksliniece izbauda un saskata skaisto visās sezonās. Chao caur savām rotām nodod vienkāršo prieku, ikdienas laimi.
“Dzīve Somijā ir pamatīgi ietekmējusi manus darbus. Naturālā vide nodrošina “bezlimita degvielu” manam radošumam. Ar savām rotām, es vēlos parādīt skaisto un brīnišķo ikdienā, kas var tikt nepamanīts vai noignorēts, ja nenotver mirkli vai neievēro to. Es meklēju iedvesmas sēklas, uzņemot tuvplāna ziedu un augu fotogrāfijas, ko es ieraugu ikdienā vai ceļojumos. Man patīk atklāt to pārsteigumu – kā zieds ir nostiprinājies pie kāta, kā ziedlapiņas atveras un aizveras… Kā lapas izplaukst no pumpuriem.. ilgi vērojot, es tikpat kā varu sadzirdēt to plaukšķi. Es vēlos uztvert ziedu valodu  un žestus. Mans mērķis ir notvert un attēlot savos darbos augu dzīvīgumu un enerģiju.”

Gluži pretēji ir Eero darbi. Tie ir eleganti raupji, drosmīgi un ar spēcīgu Somijas dabas dimensiju. Mākslinieka bērnība pagājusi, uzaugot laukos, kur “apkārtējie meži un ezeri bija mans spēļu laukums, es savos darbos no dabas esmu aizguvis neapstrādāto un sākotnējo lietu formu un raksturu”, stāsta mākslinieks. “Un vēl, mani fascinē seno stāstu mistika.”  Eero Hintsanen ir profesionāli darbojies kā dizainers, mākslinieks kopš 1999. gada. Savu uzmanību fokusējis uz sadarbību ar modes māksliniekiem, stilistiem un fotogrāfiem.  Eero darbi ir eleganti raupji. Mākslinieka rokrakstu veido estētiski absorbēti – bērnībā (1970) dzirdētie mītiskie senie stāsti.

 

Izstādes scenogrāfiju veido audio-vizuālo mediju māksliniece SINTIJA JĒKABSONE.

Facebook – Sintija Jēkabsone

dailesteatris.lv – Sintija Jēkabsone

 

liveriga.com par izstādi “Mīlestība un Kompetence” (links)

rigathisweek.com par izstādi “Mīlestība un Kompetence” (links)

klimt02.net par izstādi “Mīlestība un Kompetence” (links)

klimt02.net par Chao-Hsien Kuo (links)

arterritory.com par izstādi “Mīlestība un Kompetence” (links)

jauns.lv par izstādi “Mīlestība un Kompetence” (links)

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
October 25, 2019
End:
November 19, 2019