Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Guntis Lauders, Ingūna Laudere. ES UN TU

May 31, 2000 - July 4, 2000

No 2000. gada 31. maija līdz 4. jūlijam
Mākslas galerijā PUTTI
Grēcinieku iela 22/24, Vecrīga

Rotu mākslinieka Gunta Laudera un tērpu māklsinieces Ingūnas Lauderes dubultizstāde

ES UN TU

Mākslas galerija PUTTI* ir 2000. gadā dibināta mākslas galerija Rīgā ar precīzi definētu specializāciju – popularizēt unikālus Latvijas rotu mākslinieku un tērpu dizaineru darbus.
Galerijā PUTTI eksponēto rotu autori ir talantīgi un augsti profesionāli mākslinieki, kas izglītību ieguvuši Latvijas un Igaunijas Mākslas akadēmijās – Māris Auniņš, Valdis Brože, Ieva Dekstere, Andris Lauders, Guntis Lauders, Zane Lavrinoviča, Kaspars Millers, Gints Strēlis, Māris Šustiņš, Jānis Vilks. Katram no viņiem raksturīgs spilgti individuāls rokraksts: no dažādu pasaules tautu un kultūru etnogrāfisko elementu efektīvas apspēles līdz Bauhausa skolas līniju tīrībai un askētismam, no atraktīvām postmodernisma kompozīcijām līdz dabas formu atbrīvotai parafrāzei. Galvenais – viss, ko varat apskatīt galerijā PUTTI, ir izcili roku darbi, kas veidoti no cēliem dabīgiem materiāliem (sudraba un zelta, dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem, emaljas un pērlēm u.c.), kuri spēj izcelt to valkātāju.
SKAISTUMS SLĒPJAS CILVĒKA SIRDĪ, BET, LAI TO IZPAUSTU, VIŅAM JĀIZMANTO MATERIĀLU PALĪDZĪBA. UN VAI IR VĒL KĀDS MATERIĀLS, KAS TIK IDEĀLI PAUŽ LIETU SKAISTUMU, KĀ ROTAS.
* Putti (dsk. no itāļu val. Putto) – rotaļīga eņģelīša figūra tēlotājā mākslā, lietots renesanses un baroka laikmeta gleznojumos un ciļņos.
Ar latviešu mākslinieku Ingūnas un Gunta Lauderu izstādi ES UN TU tika atklāta Mākslas galerija PUTTI.
Izstādes ekspozīcija tapusi speciāli Mākslas galerijas PUTTI atklāšanai.

Rotu mākslinieks Guntis Lauders ir viens no jaunajiem rotu māksliniekiem Latvijā. Māksliniekam, kā Tallinas Mākslas institūta beidzējam ir raksturīgs avangardisks, spilgts un savdabīgs rokraksts. Mākslinieks savās rotās it kā atdzīvina dabas materiālus. Mākslinieka darbos ir vērojams indiāņu motīvs. Savās rotās Guntis  izmanto dažādus dabas materiālus – koraļļus, mamuta ilkni, āfrikas melnkoku, pērles, fosīlijas… Tie visi iegūst jaunu dzīvi jeb veidolu rotās, jo patiesībā vislielākā māksliniece ir pati daba, un mākslinieks ir tikai kā instruments, kurš ar savu talantu  un meistarīgās rokas pieskārienu it kā atdzīvina šos dabas materiālus. Savukārt citas rotas izskatās tā, it kā tās tikko būtu izceltas no zemes dzīlēm. Īpaši fascinējošas, oriģinālas un ekstravagantas tās rotās tikpat neordināras personības tēlu, izceļot, papildinot, bagātinot gan vizuāli, gan enerģētiski.

 

Izstades atklāšana:

Details

Start:
May 31, 2000
End:
July 4, 2000