Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Valdis Brože. PERSONĀLIZSTĀDE

November 21, 2002 - December 4, 2002

No 2002. gada 21. novembra līdz 4. decembrim
Mākslas galerijā PUTTI
Grēcinieku iela 22/24, Vecrīga

Latviešu rotu mākslinieka Valda Brožes personālizstāde

PERSONĀLIZSTĀDE

Valda Brožes rotas, apskatot vienkopus, var salīdzināt ar taureņu uzlidojumu — kūsāt kūsājošu dzīvesprieku, kas dara gaišu pat vistumšāko dienu.

Inta Lehmusa–Briede, Impulss

Valda rotas valdzina ar drosmīgiem kontrastiem gan toņos, gan formās. Tur nav nekā no remdenības. Valdis mīl eksperimentēt, un ir prieks redzēt, ka arī galerijas apmekētāji ne mazāk dedzīgi iesaistās šajā spēlē.
Dzimis 1974. g. Rīgā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas metālmākslas un Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālas komunikācijas nodaļu. Valdis strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Mākslinieka mainīgā rokraksta nemainīgais lielums ir darbs ar emalju. “Es strādāju ar krāsām. Dažreiz salieku kopā diezgan riskantas krāsas. Kāpēc ? Laikam tā klimata dēļ. Krāsas piedod rotai dzīvesprieku” . Viņš spēlējas ar krāsu intensitāti, savienojot pārsteidzošās kombinācijās.
Otra spilgta iezīme Valda rotās ir sirreālisms. Kāpēc ? Var tikai minēt. “ Es nemēdzu veidot vienādas lietas. Man patīk visu laiku izdomāt ko jaunu. Vienā kolekcijā var atkārtoties tikai daži elementi, detaļas” Juveliermākslu pielīdzina skulptūras radīšanas procesam. Iedvesmas avotu viņš meklē pats sevī. Valdis ir totāls urbānists – kopš bērnības viņam patīk lielo pilsētu gaisā virmojošais degvielu maisījums.

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
November 21, 2002
End:
December 4, 2002