Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Roberts Koļcovs. LAIKA ZIŅAS

December 12, 2014 - January 6, 2015

No 2014. gada 12. decembra līdz 2015. gada 6. janvārim
Mākslas galerijā PUTTI

Mākslinieka grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde

 LAIKA ZIŅAS

Šoreiz mākslinieks Roberts Koļcovs kā prioritāti ir plānojis izcelt LAIKU, tehniskajā izpildījumā iekļaujot dažus tā akcentējošus lielumus un savas refleksijas par šo netveramo un dažādi uzlūkojamo parādību. Kā tieši lietojamu lielumu ir vērts pieminēt laiku, kas pavadīts, strādājot pie šīs izstādes darbiem. Izvēlētais materiāls – nelīdzens, biezs papīra materiāls, tuša – ir grūti un laikietilpīgi apstrādājams. Laika posms, kurā pavadīts darbu tapšanas periods, arī pieminams kā izstādes neatņemama sastāvdaļa.
Izstādes pamatu jeb „mugurkaulu” veido trīs grafikas darbu cikls, kas liek pielīdzināt eksponējamo lielumu ARTEFAKTAM, konkrēta laika sprīža dokumentācijai.
Saturiski izstādes pamatnostādne ir cieši saistīta ar sievietes un sievišķā tēlu kā vienīgo lielumu, kas ir vizualizēts. Tā ir sieviete un tās vizuālais tēls kā vienīgais cilvēci pārstāvošais subjekts, ar detaļu un tēlu papildinājumiem no botāniķa arsenāla. Tas ir kā aicinājums ar vīrišķā acīm uzlūkot eksponēto, tādējādi līdzsvarojot kopainu. Šo līdzekli autors vēlējies izmantot, pamatojoties uz pasaulīgiem šī brīža novērojumiem un uzskatīdams par šobrīd viņam vispiemērotāko izmantojamo veidu, lai paustu savus vērojumus un izteiktu savas pārdomas. Roberts Kolcovs, Botāniķis – kā laika un tajā esošo būtņu un lietu vērotājs un fiksāciju autors.
/ornitologs, as.prof. Paulis Cekuliņš/

Izstādes atklāšana:

Foto: Elvis Dāgs Vīgants

Details

Start:
December 12, 2014
End:
January 6, 2015