Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Māris Šustiņš. ZVAIGŽŅU LIETUS

May 20, 2016 - June 13, 2016

No 2016. gada 20. maija līdz 13. jūnijam
Mākslas galerijā PUTTI

Latvijas rotu mākslinieka Māra Šustiņa personālizstāde

ZVAIGŽŅU LIETUS

Izstādē iemirdzas visdažādāko krāsu un formu zvaigznes visā savā spožumā, kas veido laikmetīgo rotu kolekciju.
“Zvaigžņu lietus – tas ir brīdis, kad skatāmies debesīs un mēģinām ieraudzīt krītošās zvaigznes. Zvaigznes, kas dod mums cerību, mīlestību un lielo iespēju vēlēties. Varbūt šīs zvaigznes krīt mūsu dēļ? Varbūt tām apnicis spīdēt miljardiem gadu un tās, pēdējo reizi uzmirdzot, izdziest, lai vismaz dažas sekundes mēs tām pievērstu uzmanību.
Iekšējs dialogs, saruna pašam ar sevi ir tas sākums, kad cenšos iedegt radošo dzirksti, kad uzsāku darbu un nododos aizraujošajam rotu radīšanas procesam. Es vaicāju kādam, kas ir manī. Es ar to sarunājos, un Viņš man atbild. Varbūt tas esmu es pats, bet varbūt tā ir kāda cita būtne vai enerģija? Sākumā es redzu rotas tēlu, kas atnāk manās domās un iztēlē no nezināmām tālēm, vai varbūt tas jau sen dzīvo manā zemapziņā tepat līdzās, bet, tikai koncentrējoties darbam un skanot mūzikai, es varu materializēt savas domas un sajūtas rotu veidolā, cenšoties piešķirt katrai no tām savu stāstu un romantisku noslēpumu.
Gaiss vibrē, viss dabā zied un plaukst, un esmu pārliecināts, ka viss mans veikums šai izstādei summējas kā liels manas ieguldītās enerģijas kopums, ko es Jums dodu, lai saņemtu atpakaļ Jūsu mīlestību un prieku. Zvaigznēm ir dota iespēja iemirdzēties no jauna!” /Māris Šustiņš/
Rotas veidotas no dažādiem materiāliem, izmantojot gan modernās metālapstrādes tehnoloģijas, gan pielietojot tradicionālos cēlmetālu apstrādes paņēmienus. Titāns izmantots kā fons, uz kura izceļas sudrabs un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un formu dārgakmeņiem. Formas tīrība un apjoms kontrastā ar smalkām un sarežģītām struktūrām rotai piešķir neskaitāmas tēla iespējas, dziļumu un pārsteiguma klātbūtni. Bet visa centrā šoreiz likta karaliene Zvaigzne!
Māris Šustiņš ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina nodaļā, šobrīd strādā Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā kā metāla izstrādājumu dizaina programmas vadītājs. Viņš ir viens no romantiskākajiem Latvijas rotu māksliniekiem. Vienmēr mainīgs un pārsteidzošs rotu darināšanas stils, kurā citreiz pavīd jūtīgs romantisms un kaut kas no liriska jūgendstila. Citkārt tehnoloģiski sarežģīti meklējumi vai negaidīta vienkāršība. Šustiņam patīk plaša darba amplitūda – no vissmalkākajām rotām līdz lielajām metāla formām.

This slideshow requires JavaScript.

Māra Šustiņa rotu izstāde «Zvaigžņu lietus»

Arterritory.com par izstādi “ZVAIGZŅU LIETUS” (links)

nra.lv par izstādi “ZVAIGZŅU LIETUS” (links)

Diena.lv par izstādi “ZVAIGZŅU LIETUS” (links)

klimt02.net par izstādi “ZVAIGZŅU LIETUS” (links)

rdmv.lv par izstādi “ZVAIGZŅU LIETUS” (links)

 

 

Izstādes atklāšana

This slideshow requires JavaScript.

Details

Start:
May 20, 2016
End:
June 13, 2016
Event Category: