Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Māris Šustiņš. MAIJA.ILŪZIJA माया

May 24, 2019 - June 11, 2019

No 2019. gada 24. maija līdz 11, jūnijam
Mākslas galerijā PUTTI

Latviešu laikmetīgo rotu mākslinieka Māra Šustiņa personālizstāde

MAIJA.ILŪZIJA
माया

 Māris Šustiņš veidojot rotu kolekcijas, izmanto gan tēlnieciskus un  gleznieciskus, gan grafiskus un smalki konstruktīvus paņēmienus, kuri rotām piešķir neskaitāmas tēla iespējas, stāstījumu un personīgu pārdzīvojumu.  Tiek pielietotas gan modernās metālu apstrādes tehnoloģijas – titāna precīza metināšana argona vidē un elektroķīmiskā apstrāde (toņu un krāsu iegūšanai), gan 3D modelēšana un printēšana, lai iegūtu faktiski jebkuras sarežģītības telpiskus modeļus, kurus tālāk var izmantot sudraba vai zelta liešanas procesam, gan tradicionālie cēlmetālu apstrādes paņēmieni – kalšana, lodēšana, emaljēšana, liešana. Sudrabs, titāns un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un veidu  dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.
“Kustība, plūdums, mainīgums un atmošanās ir kā atslēgasvārdi, kuru vēstījumu centos iekodēt savu darbu kompozīcijās. Skaistas lietas radīt ir liela atbildība. Lai šis labais ir kā maija plaukumā un siltajā saulē izlidojusi spāre. Lai tā ir kā gids un vēstnesis ilūziju pasaulē, kurā mēs dzīvojam.  No tās nav jāmūk, bet tajā jāatrod šie mums katram vajadzīgie un krāsainie ziedi, bez kuriem dzīve būtu vienmuļa un pelēcīga. Katra rota radīta kā neliela iluzorās pasaules  sastāvdaļa ar savu stāstu un noslēpumu.”
Izstādē būs iespēja nokļūt šajā noslēpumainajā pasaulē, apskatīt sirreālus un mistiskus fantāziju tēlus, kas kopā veidos  laikmetīgo rotu kolekciju.
„Maija”- ilūziju un maģijas pasaule /burtiski tulkojot no Indijas senās filozofijas un Vēdu rakstiem/. Pasaule, kuru mēs gribam uzskatīt par reālu un vienmēr tajā atgriezties, to nepazaudēt. Spēks un princips, kas slēpj patiesās, garīgās realitātes raksturu.
Māris Šustiņš ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina nodaļā. Šobrīd strādā Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā metāla dizaina programmā. Viņš ir viens no romantiskākajiem Latvijas rotu māksliniekiem. Vienmēr mainīgs un pārsteidzošs rotu darināšanas stils, kurā citreiz pavīd jūtīgs romantisms un kaut kas no liriska jūgendstila. Citkārt tehnoloģiski sarežģīti meklējumi vai negaidīta vienkāršība.

Mākslas galerijai PUTTI 19!

 

Details

Start:
May 24, 2019
End:
June 11, 2019