Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

SAULES GAISMA TAURIŅA SPĀRNOS

June 14, 2019 - September 10, 2019

No 2019. gada 14. jūnija līdz 10. septembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Laikmetīgās un konceptuālās mākslas rotas

SAULES GAISMA TAURIŅA SPĀRNOS

Krāsa ir izjūtu summa, asociāciju ābece!
Balta ir tikai gaisma, krāsa ir subjektīva sajūta, kas rodas cilvēka smadzenēs, kad uz aci iedarbojas noteiktas frekvences gaismas viļņi.
Krāsu uztvere ir ļoti individuāla, subjektīva un mainīga.
Krāsas uztveri var ietekmēt dažādi apstākļi: ģeogrāfiskā atrašanās vietā, gadalaiki, diennakts laiki, sociālā kultūrvide, politiskā vēsture…
“Vide, kurā es atrodos mani ietekmē un ir saredzama arī manās rotās, manos darbos.  Krāsas ir izteiktas un spilgtas, tās rada īpašas tekstūras, kas spēj atklāt skatītājam manis izdomātu pasauli,” stāsta mākslinieks Havjera Monklus (Xavier Monclús) (Spānija). “Menorca ir sala, kur es dzīvoju. Manos darbos, krāsās un tekstūrās ir saredzama apkārtējās vides Menorkas Visuma (balinātās mājas, Mars karjeras, pelēkās klintis), arhitektūras un ekoloģijas smalka transformācija.”

Tieši krāsa ir tā, kas izceļ mākslas darbu, piesaista fokusētu uzmanību. Mākslinieks savos darbos – rada pats savu krāsu vidi, kas tā vai citādi formē cilvēka domas un sajūtas.
Kopš antīkās pasaules laikiem vienīgais metāla krāsošanas veids bija emaljēšana. Šī tehnika vēl aizvien ir populāra, veidojot mūsdienu laikmetīgās rotas. Nepieciešamās krāsas toņa panākšanai, emaljas masai pirms karsēšanas pievieno pigmentu – kas ļauj piešķirt rotai dažādas krāsu gammas variācijas un vizuāli krāšņu efektu, neizmantojot dārgakmeņus. Latviešu mākslinieki Valdis Brože un Sergejs Blinovs savos darbos izmanto emaljēšanas tehniku. Tādā veidā viņi spēlējas ar krāsu intensitāti, savienojot tās pārsteidzošās kombinācijās.

Krāsa var tikt izmantota gan kā dekoratīvs, gan funkcionāls instruments. Krāsa var uzsvērt priekšmeta arhitektoniku, izceļot vai apslēpjot detaļas.
Mākslinieks, Hengs Lī (Heng Lee) (Taivāna) savu rotu dizainu veido, koncentrējot savu uzmanību uz  floru un faunu. Hengs Lī rada savus mākslas darbus, attīstot fotogrāfijas mozaīkā, pēc tam ar roku zāģējot un ar lāzeri sagriežot metālu. Dārgmetālus savienojot ar krāsainiem izšuvumiem.

Krāsainas rotas valkātāju var izcelt, akcentēt, kontrastēt vai arī nomierināt un harmonizēt ar tērpu un apkārtējo vidi. Krāsaina rota var būt izcils sabiedrotais komunikācijā ar apkārtējo vidi un pašam ar sevi. Mūsdienu laikmetīgie rotu mākslinieki veiksmīgi spēlējas ne vien ar materiāliem, bet arī ar krāsām, izmantojot tās savās rotu kolekcijās. Laikmetīgo rotu māksliniece Erato Kouloubī (Erato Kouloubi) (Grieķija) izmanto rozā krāsu savos darbos, lai pievērstu uzmanību sieviešu tiesībām.

Krāsa ir bioloģiska. Tā lietas padara dzīvas!

Laikmetīgo un konceptuālo rotu izstāde galerijā «Putti»

Klimt02 par izstādi “Saules gaisma tauriņa spārnos” (links)

 

 

Details

Start:
June 14, 2019
End:
September 10, 2019
Event Category: