Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

KALNU KRISTĀLS. Sanktpēterburga

April 8, 2010 - April 18, 2010

No 2010. gada 8. aprīļa līdz 18. aprīlim
Modes salonā A.DRESS FASHION
Sanktpēterburga, Krievija

Izstāde KALNU KRISTĀLS

Mākslas galerijas PUTTI  sadarbībā ar Latvijas Republikas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā.
Īpaša pateicība ģenerālkonsulei Ivetai Sers.

KRISTĀLS – šis nosaukums cēlies no kristallos, kas grieķu valodā nozīmē “ledus”. Senajā Grieķijā uzskatīja, ka kalnu kristāls ir dziļi sasalis ledus, jo šis minerāls bija sastopams tikai augstu kalnos, kur valda mūžīgais sasalums.

KALNU KRISTĀLS – minerāls, caurspīdīgs, bezkrāsains kvarca kristāla paveids (SiO2). Pavisam tīri kalnu kristāla gabali sastopami samērā reti un tāpēc ļoti vērtīgi.

Kalnu kristālu kā pusdārgakmeni izmanto, lai izgatavotu juvelierizstrādājumus, greznumlietas, kā arī dažādus maģijā noderīgus priekšmetus.

Senie grieķi un romieši no kalna kristāla izgatavoja zīmogus, traukus, rotaslietas. Romas imperatoram Nēronam esot piederējuši divi brīnišķīgi, ideāli dzidra kalnu kristāla kausi. Romas patrīcieši vasarās atvēsināja rokas ar kalnu kristāla lodēm.

Savukārt Ķīnā un Japānā, lai apliecinātu savu meistarību, amatnieki izgatavoja kristāla lodes, kuru forma bija teju ideāla. Tagad daudzas no tām tiek eksponētas dažādos pasaules muzejos.

Kalnu kristāla ceļš no brīnumainās formas dabā līdz mākslinieka darinātai rotai ir garš un piedzīvojumu pilns.

 Nav iespējams raudzīties uz dabas radīto, nerodot vielu neprātīgai fantāzijai” – rakstīja Džeina Ostina. Šo neprātīgo fantāziju savos izstādē “Kalnu kristāls“ eksponētajos darbos atainojuši galerijas rotu mākslinieki VALDIS BROŽE, GUNTIS LAUDERS, GINTS STRĒLIS, MĀRIS ŠUSTIŅŠ, JĀNIS VILKS un mūsu viesis no Lietuvas – SAULIUS TREINY. Atklājiet arī jūs, cik daudzveidīgs var būt kalnu kristāls rotaslietās un cik dažādas var būt rotaslietas no kalnu kristāla!

Izstādes atklāšana:

 

Foto rotas autors: Māris Šustiņš

Details

Start:
April 8, 2010
End:
April 18, 2010