Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Jurga Lago. TUMŠĀ MĪLA

November 5, 2010 - December 4, 2010

No 2010. gada 5. novembra līdz 4. decembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Lietuviešu rotu mākslinieces Jurgas Lago
personālizstāde

TUMŠĀ MĪLA

Mākslinieces Jurgas Lago darbi jau vairākkārt tikuši iekļauti mākslas galerijas “Putti” ekspozīcijā, bet ar personālizstādi viņa pie mums viesosies pirmoreiz. Jurga ir viena no pazīstamākajām mūsdienu lietuviešu rotu māksliniekiem. Viņa ne tikai aktīvi piedalās izstādēs, bet arī pati ir iniciatore vairākām starptautiskām rotu izstādēm.

Lai arī gandrīz visi viņas ģimenes locekļi ir juvelieri, Jurga izvēlējusies studēt Viļņas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā. Akadēmijā iegūtās zīmēšanas prasmes un ģimenē slīpētās iemaņas juveliermākslā ļauj Jurgai veiksmīgi izpausties mūsdienu rotu dizainā.

Par sev nozīmīgām dizainere min 3 iegūtās atzinības – grand prix balvu par atraktīvāko kolekciju konkursā “Ar Mada” Viļņā, 2. vietu konkursā “Aillis 2005” Austrālijā (rotās iestrādājot Austrālijas pērles) un 1. vietu konkursā “Portus 2000” Viļņā.

YURGA

Jurga Lago ir izveidojusi savu zīmolu YURGA. Šī izkārtne rotā galerijas Viļņā (Lietuvā), Kopenhāgenā (Dānijā) un Vigo (Spānijā). Maza putnēna siluets, kas parādās gan Jurgas salonu noformējumā, gan viņas rotās kļuvis par mākslinieces darbu atpazīstamu simbolu. Kā atzīst pati māksliniece – ar bērna roku vilkta līnija, zīmējot putnu, ir tīra, pilnīga un nesamocīta.

TUMŠĀ MĪLA

Jurgas Lago jaunās rotu kolekcijas iedvesmas avots ir britu mūzikas grupa “Tiger Lillies”, un kolekcijas nosaukums aizgūts no dziesmas “Dark Love”. Tā stāsta par jaunām meitenēm, kuras sapņo kļūt par modelēm, bet patiesībā ir viegli manipulējamas un bērnišķīgas, kā arī par skaistuma industriju, kas balstās šo jauno meiteņu vēlmē ātrāk kļūt pieaugušām. Jurga savai rotu kolekcijai radījusi arī tērpus, lai ilustrētu šo meiteņu iekšējo pretrunu – vēlmi ātri pieaugt un maldīšanos savas vizuālās izteiksmes meklējumos. Tērpi ir meitenīgi rotaļīgi, ar bērnišķīgiem zīmējumiem, bet rotas – sievišķīgas, no pieaugušo pasaules.

Izstādes atklāšana:

klimt02.net par izstādi “TUMŠĀ MĪLA” (links)

Details

Start:
November 5, 2010
End:
December 4, 2010