Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Imants Gross. GROSS 1809-2009

May 8, 2009 - May 26, 2009

No 2009. gada 8. maija līdz 26. maijam
Mākslas galerijā PUTTI

Fotogrāfa Imanta Grosa retrospektīvā foto izstāde

100 gadi ar fotogrāfiju četrās paaudzēs.

Retrospektīvs ieskats fotogrāfa Miķeļa Gross (1886 – 1966) radošajā darbībā,

ko pēc viņa kā foto entuziasti turpina bērni un mazbērni.

Miķelis Gross, sācis savas fotogrāfa gaitas pagājušā gadsimta  sākumā un bijis viens no pirmajiem fotogrāfiem Liepājas pusē. Fotogrāfu skaitam Latvijā pieaugot, fotogrāfs Miķelis Gross kopā ar domubiedriem nodibinājis fotogrāfu biedrību, lai sekmētu kulturālo un profesionālo izaugsmi fotogrāfu vidū.

Dažus gadus pēc biedrības dibināšanas Miķelis Gross dodas uz Pēterburgu, lai turpinātu fotogrāfa karjeru tur. Viņš strādājis par fotogrāfu  uzņēmumā Siemens. Pēterburgā fotogrāfs atver savu foto studiju. Izstādē būs aplūkojami arī daži momentuzņēmumi ar  tā laika latviešu sabiedrību Pēterburgā.

Tālāk fotogrāfa Miķeļa Gross dzīves līkloči ved uz Sibīriju, tad atpakaļ uz Bārtu. Viņa bērni un mazbērni turpina griezt laika ratu, fiksējot to ar foto palīdzību, un pēc Bārtas seko Liepāja, Rīga, Vācija, Beļģija, Kalmāra un Vermlande Zviedrijā, Stokholma, Minstere, Brisele, Londona, Parīze, Ņujorka, Etiopija, Addis Ababa, Sudāna, un aplis noslēdzas un turpina griezties Rīgā.

Imanta Gross (Miķeļa Gross mazdēls) apkopotais fotomateriāls ir spilgts laikmeta dokuments un ceļvedis laikā un telpā četru paaudžu griezumā.

Šī izstāde tiek veidota sadarbībā ar fotogrāfu Gunāru Janaiti. Šis ir aizsākums plāšākam projektam par fotogrāfu Miķeli Gross un viņa pēcteču aizraušanos ar fotogrāfiju.

Details

Start:
May 8, 2009
End:
May 26, 2009