Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Ieva Bondare. UBUNTU

May 28, 2020 - June 30, 2020

No 2020. gada 28. maija līdz 30. jūnijam
Mākslas galerijas PUTTI telpās

Latviešu laikmetīgās mākslinieces Ievas Bondares personālizstāde

UBUNTU

Ubuntu – princips, pēc kura Āfrikā tiecas un mēģina dzīvot. Īpašība, kas sevī ietver būtiskākās cilvēka vērtības – līdzjūtību un cilvēcību.

7 lielformāta mākslas darbi radīti, balstoties uz mākslinieces iespaidiem no 7 košākajām kompozīciju krāsām, kuras Dienvidāfrikā sastopamas visapkārt – zeme, mājas, daba, okeāns, kalni, dzīvnieki, cilvēki un pat saule tur mirdz citādi. Ieva uz audekla vēlējās uzlikt sajūtu, kas tur nepameta ne mirkli – daba ir vislabākais mākslinieks, no kura mācīties visskaistāko un pareizāko krāsu salikumu no pretkrāsu skatu punkta. Caur “Ubuntu” darbiem vijas saules tematika, spožums un siltums. Saulei Āfrikā ir cits mirdzums, kas krāsas izgaismo neierasti spoži, padarot tās košas pat dienās, kad virs debesīm savelkas mākoņu sega. Ubuntu un saules mirdzumu Dienvidāfrikā izstaro ne tikai daba, bet arī cilvēki ar savu smaidu, sirds siltumu, dzīvesprieku un vieglumu. Šo visu māksliniece vēlējās atvest mājās, paturēt ilgāk sevī, dāvāt citiem un uzlikt uz audekla, tādējādi šo spožo siltumu padarot mūžīgu, jo tas, kas ir uzlikts uz audekla, ir paliekošs.

 

 

 

Rīgā dzimusī māksliniece Ieva Bondare ir ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā un studējusi School of Museum of Fine Arts Bostonā. Mākslinieces darbus var atrast privātās mākslas kolekcijās ASV, Itālijā, Šveicē, Japānā, Vācijā, Izraēlā, Krievijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Latvijā, kā arī Igaunijā. Pirmā Ievas personālizstāde ar nosaukumu “Moments of Joy” tika atklāta Vašingtonā 2011.gadā, pēc kuras māksliniece ir piedalījusies neskaitāmās grupu izstādēs un radījusi 17 personālizstādes.

 

Izstāde skatāma no pirmdienas līdz piektdienai 12:00-16:00.
Par izstādes apmeklējumu ārpus norādītā laika, lūdzam sazināties ar mākslinieci Ievu Bondari, tel.nr. 29231199.

 

Izstādē pieejamas arī speciāli veidotās dizaina sveces. Tās ir ar reālu eļļas gleznas miniatūru uz audekla (8x10cm). Katra no tām ir roku darbs un ir mākslinieces parakstīta. Kad svece izdeg, gleznu var noņemt, ierāmēt to un izvēlēties skaistu vietu savās mājās, kur to novietot – šādā veidā glezna var mūžīgi dzīvot pie sienas.
Šajā pasaulē nav divu gleznu, kas būtu vienādas, tāpat ir ar cilvēkiem.

 

 

arterritory.com par izstādi UBUNTU

delfi.lv par izstādi UBUNTU

diena.lv opar izstādi UBUNTU

tvnet.lv par izstādi UBUNTU

lsm.lv par izstādi UBUNTU

jauns.lv par izstādi UBUNTU

jauns.lv par izstādi UBUNTU

kurpes.lv par izstādi UBUNTU

 

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas:

Details

Start:
May 28, 2020
End:
June 30, 2020