Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Guntis Lauders. ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT

May 28, 2010 - August 28, 2010

No 2010. gada 28. maija līdz 28. augustam
Mākslas galerijā PUTTI

Latviešu rotu mākslinieka Gunta Laudera
personālizstāde

ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT

Ir iemesls svinībām! Mākslas galerija PUTTI atzīmē 10 gadu jubileju.
PUTTI ir vienīgā galerija Latvijā, kas popularizē mūsdienu rotu dizainu un sadarbojas ar talantīgākajiem Latvijas rotu dizaineriem.
Pirms desmit gadiem, 2000. gada maijā galerija pieteica sevi, atklājot rotu dizainera Gunta Laudera personālizstādi. Šogad – atkal maijā – galerija un nu jau 10 gadus viedākais Guntis Lauders ielūdz uz personālizstādi Zudušo galmu meklējot”, kas tapusi Šekspīra sonetu noskaņā.
Simboliskie elementi netiek speciāli piemeklēti. Tie atnāk paši. Studiju laikā Tallinā uzkrāts daudz priekšstatu par citām kultūrām”, – tā mākslinieks. Turpat Tallinā aizsākusies arī sadarbība ar reklāmas fotogrāfu, tagad Tallinas Mākslas akadēmijas docentu Sergeju Didiku (Сергей Дидык). Izstādē lielformāta fotogrāfiju retrospekcija atainos abu mākslinieku sadarbību gandrīz 20 gadu garumā.
Gunta Laudera rotu kompozīcijas veidotas no sudraba un eksotiskiem materiāliem – melnkoka, mamuta ilkņa, fosīlijām, koraļļiem un dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Autoram raksturīgi būvēt divdaļīgus gredzenus, radot ilūziju par divu gredzenu atrašanos blakus. Īpašas ir rotu detaļas, kurās, izmantojot liešanas tehnoloģiju, ietverti transformēti Šekspīra sonetu tēli.
Kurpju sprādzes, sermuliņi, ziloņkaula irbulīši, rubīni, smaragdi, rozes, lilijas, zīda palagi, lavanda, samta uzsvārči, burgundietis, vēja suņi, krinolīni, vīģes, beladonna. Irbes un paipalas, baltie pāvi un fazāni, āksts, bende un kronis – jau noputējis. Galmi uzplaukst un noriet, atstājot nospiedumus arhetipiskajā atmiņā. Kā rotu. Kā asociāciju. Zaudētas cerības un atgūti solījumi atdzimst zeltā un sudrabā, kaula gravējumā, pērlēs, berilā, opālā, topāzos, safīros, rubīnos, galminieku dzīrēs un atdzimušā laikā”.

“Un vai tāpēc varēs pārmest kāds,
Ka dzīvē esi pārāk alcis prieka?”

                        (Viljams Šekspīrs, 6. sonets)

Izstādes atklāšana:

 

Foto: Sergei Didyk

diena.lv par izstādi “ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT” (links)

tvnet.lv par izstādi “ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT” (links)

reitingi.lv par izstādi “ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT” (links)

apollo.lv par izstādi “ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT” (links)

klimt02.net par izstādi “ZUDUŠO GALMU MEKLĒJOT” (links)

Details

Start:
May 28, 2010
End:
August 28, 2010