Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Felīke van der Lēsta. DZĪVE IR ZOO

March 28, 2014 - April 19, 2014

No 2014. gada 28. marta līdz 19. aprīlim
Mākslas galerijā PUTTI

Norvēģu laikmetīgo rotu mākslinieces Felīkes van der Lēstas
personālizstāde 

DZĪVE IR ZOO

Laikmetīgo rotu māksliniece Felīke van der Lēsta (Felieke van der Leest) strādā ar tādām autortehnikām kā adīšana, tamborēšana, pērļošana,  izmantojot speciālu, ļoti smalku dziju un īpaši pielāgotas adatas un āķus. Savienojot dārgmetālus ar tekstilu un rotaļu dzīvniekiem, māksliniece rada asprātīgas, atraktīvas un krāsainas rotaslietas, kas izraisa smaidu un neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju.
„Kad es strādāju ar krāsām, es jūtos kā gleznotāja, kad es strādāju ar metālu, es jūtos kā konstruktore, un, kad strādāju ar rotaļlietām, es jūtos kā bērns,” tā par savu radošo procesu stāsta māksliniece.
Plastmasas zivis, roņi, lāči, žirafes, ziloņi, gorillas, suņi, putni un citi zvēri dzīvo autores mākslas darbos. Rotaļlietas tiek pārģērbtas un ieģērbtas, izgrieztas un sašūtas, rotātas un izgreznotas. Transformējot gan vizuāli, gan konceptuāli,  māksliniecei izdodas tās iesaistīt savā sirreālajā pasaulē, atklājot tiem jaunu dzīvi.
„Manuprāt, mani darbi drīzāk ir saucami par valkājamām skulptūrām, nevis rotaslietām,” domā māksliniece.
Neskatoties uz asprātīgo pieeju rotaslietu tapšanā, Felīke ar saviem darbiem skar arī tādus nopietnus, sociālus jautājumus kā dzīvnieku tiesības un dabas aizsardzība.

„Bieži manu rotu nēsātāji pastāsta par to, ko es pati nebūtu varējusi iedomāties par savām rotaslietām un to radītajām asociācijām,” skaidro Felīke.
Felīke van der Lēsta ir dzimusi un uzaugusi Nīderlandē, bet kopš 2008. gada dzīvo Norvēģijas rietumos. Māksliniece rotkaļa diplomu ieguva 1996. gadā, absolvējot juvelierizstrādājumu nodaļu, Gerrit Rietveld akadēmijā Amsterdamā. Jau vairākus gadus starptautiskajā profesionālajā laikmetīgo un konceptuālo rotu mākslinieku  sabiedrībā Felīkes van der Līstes darbi ir ļoti augstu novertēti, tie ir atrodami gan muzejos, gan privātās kolekcijās visā pasaulē.
Felīkes van der Lēstas izstādes scenogrāfijas autore ir audio-vizuālo mediju māksliniece Sintija Jēkabsone.

liveriga klimt02 una-logo-red LOffisiel_logo_melns noovo mixnews artterritory lilit kulturas diena

Felīkes van der Lestas lekcijas Latvijas Mākslas akadēmijā materiāli

diena.lv par izstādi “Dzīve ir Zoo” (links)

Arterritory par izstādi “Dzīve ir Zoo” (links)

Putti Blogs par Felieke van der Leest

Izstādes atklāšanas vakars

This slideshow requires JavaScript.

Details

Start:
March 28, 2014
End:
April 19, 2014
Event Category: