Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Ērika Skrina. PĒRĻU MIRDZUMĀ

January 21, 2015

2015. gada 21. janvārī
Mākslas galerijā PUTTI

Ērikas Skrinas darināto rotu izstāde

PĒRĻU MIRDZUMĀ

Izstādē aplūkojamas no dažāda veida pērlītēm darinātas rotas – rokassprādzes, auskari, rotu komplekti, krelles, kas tapušas 16 gadus vecās Ērikas Skrinas rokām. Pērlīšu krāšņums, formu daudzveidība, tekstūra Ērikai ir radošas iedvesmas un iepriecinājuma avots, jo meitene savas dienas vada, sadzīvojot ar smagas ģenētiskas slimības uzliktajiem ierobežojumiem, kas arvien vairāk atņem viņai kustību brīvību.
Šajā izstādē apkopoti interesantākie pašas Ērikas kolekcijā esošie darbi, kas tapuši trīs gadu ilgā laika periodā. Rotu veidotāja par savu aizraušanos stāsta – viņa vienkārši dara to, kas patīk – no sīkām pērlītēm izveido interesantas rotas, kas iepriecina ne vien viņu pašu, bet arī patīk citiem. Liela daļa no Ērikas veidotajām rotām ir pārdotas, ja nepieciešams, meitene darbus veido arī pēc individuāla pasūtījuma un ir gandarīta, ka ar savām rokām spēj izveidot kaut ko tādu, kas citiem rada prieku, taču iespēju robežās meitene savas rotas nēsā arī pati.
Ar pērļošanu Ērika sāka aizrauties 3 gadus atpakaļ, kad skolotāja viņai uzdāvināja pirmās pērlītes, diegus, adatas un ierādīja, kā tas darāms. Skaistajā hobijā par Ērikas domubiedru un palīgu ir kļuvis arī viņas jaunākais brālis Dainis. Bieži Ērika izdomā, kā rotai jāizskatās un kā pērles jākārto, bet Dainis ir tas, kas veic praktisko darbu, savukārt citreiz tieši viņš ir rotu ideju autors.

Neskatoties uz ierobežumiem, ko Ērikas dzīvei rada veselības stāvoklis, meitene ir ļoti sabiedriska, labprāt dodas dažādos izbraukumos, ekskursijās, ar nepacietību gaida kārtējo rehabilitācijas iestāžu apmeklējumu. Viņai ļoti patīk dzīvnieki un tieši tādēļ daļu savu darbu jaunā rotu veidotāja ir ziedojusi dzīvnieku mājai „Astes un ūsas”.
Izstādi organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, sadarbībā ar Mākslas galeriju PUTTI.
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir sabiedriska organizācija, kas jau 15 gadus ģimenēm ar neizārstējami slimiem bērniem nodrošina nepārtrauktu palīdzību un kompleksu pieeju slimībai – slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu aprūpi. Biedrība psiholoģiski atbalsta ģimenes arī pēc bērniņa aiziešanas aizsaulē.

Papildinformācija:
Dr. Anda Jansone,
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja
e-pasts: hospis@bkus.lv
tālr: +371 29420410, +371 26376577
www.palliative.lv
twitter.com/paliaprupe
facebook.com/palliative

Izstādes scenogrāfija: Elita Patmalniece

palliative.lv par izstādi “Pērļu mirdzumā” (links)

nra.lv par izstādi “Pērļu mirdzumā” (links)

apollo.lv par izstādi “Pērļu mirdzumā” (links)

la.lv par izstādi “Pērļu mirdzumā” (links)

rits.lv par izstādi “Pērļu mirdzumā” (links)

 

Izstādes atklāšana

 

Details

Date:
January 21, 2015
Event Category: