Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Elita Patmalniece – APZIŅAS SKICES

September 21, 2020 - October 28, 2020

No 2020. gada 21. septembra līdz 28. oktobrim
Mākslas galerijas PUTTI telpās

Latviešu laikmetīgās mākslinieces

ELITAS PATMALNIECES

personālizstāde

APZIŅAS SKICES

 

“To, kas ar mani notiek, es pierakstu ar zīmuli vai reizēm tušu. Līniju, ne vārdu formā. Vārds ir pārāk konkrēts, tam ir robežas, kamēr līnija plūst brīvi. Tai ir pilnīgi cita vibrācija. Tai nav ne tautības, ne dzimuma, ne sugas, ne ādas krāsas. Tā nepieradināta klejo bezgalīgajos esības tuneļos starp sapņiem un nomodu, šo un paralēlajām pasaulēm. Galu galā, kālab gan, lai mēs iedomātos, ka mūsu vispārpieņemtā realitāte ir vienīgā un ka mēs esam vienīgās dzīvās būtnes visā plašajā Visuma telpā? Un, ka evolūcijas teorija, kuru māca skolā, ir galīga. Pasaule ir līniju pinums, kur viss ir savijies neiedomājamās kombinācijās un ar katru savu darbību, domu vai kustību tu pievieno vēl jaunu līniju, kas vibrē ar jau esošajām. Trausli skaisti kā zirnekļtīkls vai noslēpumaini kā micēlija neaptveramie plašumi.

Apziņas noslēpums joprojām nav atminēts. Tāpat kā neviens nezina, kur īsti mājo atmiņa. Es neizdomāju zīmējumu, un zīmējot es nedomāju, ko daru. Es esmu zīmējumā un vienlaikus arī esmu šis zīmējums. Fragments brīvajā plūsmā, kas skicē mirkļus. To, kas notiek vibrāciju telpā saslēguma mirklī – šeit un tagad, šajā un paralēlajās pasaulēs. Es to fiksēju caur zīmējumu, tādējādi līdzdarbojoties pasaules nepārtrauktajā tapšanas procesā, kuras daļa esmu arī es pati. Zīmējums ir mana meditācija un savienojuma punkts – durvis uz lielo noslēpumu.”                                                                                                                       /Teksts – Una Meistere/

 

 

 

 

Savā virzībā uz mākslu Elita „vaino” vecākus. Viņas tēvs prata novērtēt skaisto, un māte bija izcila šuvēja. Kad Elita Rīgā pabeidza tehnikumu, viņa sāka strādāt par modelētāju slavenajās „Rīgas modēs”, pēc tam iestājās Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļā. Elita Patmalniece ir gleznotāja, kura pati saka: “Tā ir liela laime, ja tā padomā, – ka nav baigi jāmokās – vienkārši ņem un dari. Laime ir ikdienā.” Elita ir arī modes dizainere, kas veido tērpus skatuves māksliniekiem, teātra un operas izrādēm, viņa ir piedalījusies dažādos projektos TV, reklāmā, laikrakstos un žurnālos.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam kontaktēties ar mākslinieci:

Elita Patmalniece

epatmalniece@gmail.com

+371 28350232

Facebook: Elita Patmalniece

Instagram: @elita_patmalniece

Izstādes atklāšanas foto
Fotogrāfe Inese Kalniņa

Izstādes viesi:

Izstādes noslēgums:

Details

Start:
September 21, 2020
End:
October 28, 2020