Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Efva Attling. SKAISTUMS AR DOMU

November 4, 2008 - November 10, 2008

No 2008. gada 4. novembra līdz 10. novembrim
Mākslas galerijā PUTTI

Zviedru rotu mākslinieces Efva Attling personālizstāde

SKAISTUMS AR DOMU

 

Efva Attling  ir dzimusi Stokholmā. Savu pirmo rotu viņa izgatavoja 11 gadu vecumā. 16 gadu vecumā viņa kļuva par audzēkni pie viena no labākajiem zviedru sudrabkaļiem Bengt Liljedahl. Bet Eileen Ford iedvesmoja septiņpadsmitgadīgo Efvu turpmākajiem 12 gadiem modelēšanas karjerā. Savukārt Efvas ģimene bija  ļoti muzikāla, tādējādi Efvai arī mūzika bija ļoti tuva. 1981. gadā viņa nodibina grupu, kuru nosauc par “X Models” (X Modeļi). 80 – os gados Efva sakomponē balādi “Two of us” (“Divi no mums”), kas kļūst par tā laika hītu. Laika gaitā viņa veidojusi apģērbu dizainu tādām firmām kā “Levi’s” un “H&M”

Kopš 1996 gada Efva ir atgriezusies tajā punktā no kura sākusi – viņa strādā ar sudrabu, zeltu un dārgakmeņiem. Šodien viņa veido briļļu dizainu Skandināvu briļļu dizaina firmai un kristāla glāzes firmai Orrefors. Efva ir  veidojusi dizainu arī Zviedru Grammy Awards trofejai, kas veidota no stikla un platīna, kā arī  Karla Gustava XVI fonda balvu ”Ungt ledarskap” – 18 crt zelta pispraudīte. Šajā rudenī tiks izlaista ”Parakstu žakete”. Efva ir izveidojusi dizainu luksus baikeru ādas jakai  sadarbībā ar Zviedru Jofama.

Efva Attling savu privāto darbnīcu atrvēra 1999. gada februārī Stokholmas centra dienvidu daļā. Šis bija arī viņas pirmais rotaslietu veikals, kas viņai piederēja un kura dizainu viņa ir veidojusi. Šodien jau viņas firmas pieder veikaliņi atrodami arī Helsinkos un Oslo. Efvas Attling firmai jau ir atvērti 5 veikali dažādās vietās, 70 mazumtirgotāji Zviedrijā un 60 mazumtirgotāji citās pasaules vietās. Šogad Efvas Attling firma svin 10 gadu jubileju. Efvas rotu dizainā bieži atrodama izpausmes forma, kuru pati viņa sauc par “Skaistums ar domu” (“Beauty with a thought”)

 

 

Izstāde tapusi mākslas galerijai PUTTI sadarbībā ar NORDIC LOOK
RIGA FASHION WEEK ietvaros

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
November 4, 2008
End:
November 10, 2008