Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Arvils Linde – RAGANAS

August 7, 2020 - August 31, 2020

No 2020. gada 7. līdz 31. augustam
Mākslas galerijas PUTTI telpās

Latviešu laikmetīgais mākslinieks

ARVILS LINDE

un personālizstāde

RAGANAS

 

Melna nakts, kas nav nemaz nakts.

Tuksnesīga vieta, kas nav nemaz vieta.

Ogļainā klusumā, tumsa, kas elpo.

Garām virpuļo neredzams sniegs.. dzirdami tikko jaušami soļi.

Eļļains, virmojošs mēness, un melnā vējā starojoša būtne, kas tuvojas…

RAGANAS –

Lielformāta gleznu sērija, par spēcīgām personībām- Rīgas raganām, kuras radušās, iedvesmojoties no Raiņa „Uguns un nakts” Spīdolas tēla.
Mistiskā, raganiskā būtne, kas sevī apvieno žilbinošu daili un netveramus bezdibeņus. Par spīti savai sadarbībai ar tumsas spēkiem, tā vienmēr ir spējīga noraidīt Melnā bruņinieka aicinājumu, pildīt likteņa nolemtību. Tā vietā viņa izvēlas radīt savu! Būtne, kas smeļ sevī spēkus un gudrību no netveramām sfērām un spēkiem, ko citi nesaprot, vai no kā baidās. Viņa apzinās, ka bez tumsas, nevar būt gaisma. Raiņa „Uguns un Nakts” vārdiem, tā teic savu mantru-

Es esmu es, es pati nāku,

Es pati aizeju, es nezinu kurp, −

kurp tīk −

Es spīdu pati iz savas gaismas,

Es Spīdola, Uguns mans tēvs.

 

Mākslinieks aizvedīs skatītāju pa misticisma, folkloras un aizmirstu spēku ceļu, ievedot to nepieradinātā tumsā, kur ironiskā kārtā ved arī pasaulē šobrīd notiekošie procesi. Tumsā, kur mīt visdažādākie meža zvēri un citas zināmas, un nezināmas būtnes, lai piefiksētu laika un telpas garu caur pasakas metaforu.

Stāsts par tumsu, nakts radībām, nedaudz pagānismu, nedaudz folkloru, taču, galvenokārt, par spēcīgām personībām, par sievietēm.

Mākslinieks Arvils Linde ir labi pazīstams Latvijas modes un mākslas pasaulē. Ieguvis bakalaura un maģistra grādus Modes dizainā (Latvijas Mākslas akadēmijā) un maģistra grādu glezniecībā (Latvijas Mākslas akadēmijā). Pēc vairāku modes kolekciju radīšanas, pēdējos 5 gadus aktīvi darbojas un ieguvis strauju atpazīstamību vizuālās mākslas lauciņā, pievēršoties ilustrācijai, un glezniecībai. Viņa zīmējumu un gleznu personālizstādes izstādītas ne tikai dažādās vietās Rīgā, kā piemēram Lidostas Rīga VIP lounge, bet arī dažādās publiskās vietās Latvijā, tai skaitā Ogres mākslas un vēstures muzejā un citur.

Arvila Lindes izstāžu retrospekcija: MYTHAGO, SVEŠAIS 

Galerija ir atvērta un mākslinieks gaida apmeklētājus no pirmdienas līdz piektdienai 12:00-18:00.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam kontaktēties ar mākslinieku:
Arvils Linde
linarv@hotmail.com
+371 26487814
Facebook: Arvils Linde Art

Izstādes atklāšanas foto:

Details

Start:
August 7, 2020
End:
August 31, 2020