Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Arterritory.com – ATBALSTISSIMO

November 26, 2020 - December 19, 2020

No 2020. gada 26. novembra līdz 19. decembrim
Mākslas galerija PUTTI telpās

 

Mākslas un kultūras portāla

ARTERRITORY.COM

salons

ATBALSTISSIMO

 

Mākslas un kultūras portāls Arterritory.com radīs pagaidu mākslas salonu/platformu, kur sarunāties, diskutēt, iedziļināties un ļauties mākslai, izstādot 18 mākslinieku/mākslinieku grupu darbus, kurus būs iespējams arī iegādāties.

“Arterritory salona” idejiskais balsts ir pats jēdziens “salons”, kas mūsdienu pasaulē nonivelēts un zaudējis savu pirmatnējo saturu. Izstādes atskaites punkts ir salona sākotnējā daba, kuru veidoja un radīja 18. gadsimts, Apgaismības laikmets, kas to padarīja par filozofiskās un intelektuālās domas un diskusiju centru, kura būtiska iezīme bija ne tikai uzdrīkstēšanās strīdēties un kritizēt, bet arī iecietība pret citādo un vēlme sarunāties. Un māksla, kā zināms, ir viens no spēcīgākajiem sarunas katalizatoriem, kā arī iekšējā dialoga partneriem. Tā uzvedina uz pārdomām un reizēm var cilvēku arī spārnot.

Šis ir arī mirklis, kad māksla mūsu dzīvē kļuvusi par izšķirīgu nepieciešamību. Laikā, kad ierobežota iespēja fiziski pārvietoties, māksla ir instruments, kas  spēj paplašināt realitāti, ļaujot mums brīvi klejot un nokļūt citās pasaulēs.

Jēdzienam “salons”, kā zināms, ir vēl kāda būtiska nozīmē mākslas vēsturē. Tas ir arī izstādes nosaukums, kas apzīmē lielāko mākslas dzīves notikumu Rietumeiropā laikposmā no 18. gadsimta vidus līdz 19. gadsimta beigām. “Parīzes salons” savulaik bija atskaites punkts virknei mākslinieku, kolekcionāru un skatītāju – kā vieta, kur satikties, ieraudzīt un sarunāties par aktuālākajām norisēm mākslas laukā.

“Arterritory salonā” tiks izstādīti Māra Bišofa, Andra Eglīša, Miķeļa Fišera, Andra Grīnberga, Kaspara Groševa, Indriķa Ģelža, Helēnas Heinrihsones, Haralda Jegodzienska, Maijas Kurševas, MAREUNROL’S, Sarmītes Māliņas&Kristapa Kalna, Ģirta Muižnieka, Katrīnas Neiburgas, Elitas Patmalnieces, Daiņa Pundura, Zanes Hanneles Putniņas, Aivara Vilipsona, Artūra Virtmaņa darbi, kurus būs iespējams arī iegādāties.

ATBALSTISSIMO ir Arterritory.com iniciēts projekts – virtuāla galerija, kas portāla platformā (www.arterritory.com/projekti) durvis vēra šī gada pavasarī – kā atbalsta akcija māksliniekiem un reakcija uz vispatverošo krīzi.  Māksla ir viena no globālās pandēmijas izraisītās krīzes smagāk skartajām nozarēm un vienlaikus būtiska šodienas ikdienas nepieciešamība, jo spēj gan iedvesmot, gan palīdzēt uz pasauli paraudzīties no cita, varbūt neierastāka skatpunkta. Mākslas darbi spēj telpā un skatītājā sēt enerģiju, kreativitāti un vitalitāti, kas darbojas kā katalizators izšķirīgos mirkļos. Izcilas mākslas stāsts ir ilgtspējīgs un nepārejošs un tam var būt izšķiroša loma dzīves pavērsienos. Šodienas pasaulē mākslas darbs kļuvis par vienu no tiem sabiedrotajiem mūsu dzīvēs, kas var palīdzēt pārlaist šo nedrošo un emocionāli trauslo laiku.

Projekta ideja ietverta nosaukumā ATBALSTISSIMO, kas sevī apvieno divus vārdus – itāliešu spirgto “bravissimo” un latviešu nopietno “atbalsts”, un tas iecerēts kā solidaritātes žests. 90 procenti mākslas darba vērtības tiešā veidā nonāk pie to radītājiem.

Šī būs arī lieliska iespēja papildināt jūsu bibliotēku ar mākslas un kultūras portāla Arterritory.com izdotajām grāmatām un ikgadējiem žurnāliem, kas arī būs nopērkami galerijā.

Balstoties uz Kultūras ministrijas muzeju darbību reglamentējošo sanitāro protokolu, Arterritory.com galerijas Putti telpās ir paredzējis noteikto fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas normu ievērošanu izstādes apmeklējuma laikā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam kontaktēties ar izstādes rīkotāju:

+371 29216158
info@arterritory.com
Facebook: Arterritory
Instagram: @arterritory_com

 

https://arterritory.com/lv/vizuala_maksla/aktuali/25270-arterritory_salons

https://arterritory.com/lv/vizuala_maksla/projekti/24847-atbalsts___bravissimo_=_atbalstissimo

LSM.lv par ATBALSTISSIMO

arterritory.com par ATBALSTISSIMO

satori.lv par ATBALSTISSIMO

la.lv par ATBALSTISSIMO

Solidarity with artists – salon “Atbalstissimo” opens its doors

diena.lv par ATBALSTISSIMO

delfi.lv par ATBALSTISSIMO

aluksniesiem.lv par ATBALSTISSIMO

Solidarité avec les artistes comme impératif – salon «Atbalstissimo» / Article / LSM.lv

mutualart.lv par ATBALSTISSIMO

Prose readings and art for the dark time – recommends «Kultūrdeva» / Article / LSM.lv

 

 

Details

Start:
November 26, 2020
End:
December 19, 2020