Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Anna Fanigina. OMNIA MUTANTUR, NIHIL INTERIT

February 13, 2009 - March 12, 2009

No 2009. gada 13. februāra līdz 12. martam
Mākslas galerijā PUTTI

Rotu mākslinieces Annas Faniginas  izstāde

“OMNIA MUTANTUR, NIHIL INTERIT”
(no latīņu valodas “Viss mainās, nekas nepazūd”)

Izstādē tiks prezentēta sudraba brošu kolekcija ar zelta piespraužu adatām.

“Spilgtas pārvērtības” – tāds ir galvenais kolekcijas motīvs, kas pēta priekšmetu un jūtu transformācijas laika plūsmā. Broša kā mūsu dvēseli caurduroša spilgta iespaida simbols, kā pie sirds piestiprināta slepena  sajūta, kā laika moments, kas ir pārvērties par dārglietu.

Kolekcijā ir izmantotas seno laiku fotogrāfijas un veco rotu kopijas, kas tagad ir guvušas jaunu veidolu. Dārgakmeņi līdzās slīpētiem stikliem no vecmāmiņu brošām un līdzās jūras pulētiem stikliņiem, kas atrasti Murano salas sēkļos, тiem katram ir sava unikāla vērtība – iedzimta vai laika gaitā iegūta. Cilvēku, kuģu, baložu silueti, vecais un jaunais, dārgais un lētais – viss sapinas vienotā mirdzošā, mainīgā plūsmā.

Skarot izmaiņu tēmu, dizainere manāmi pārveido arī savu radošo rokrakstu, pirmoreiz savos darbos izmantojot daudzveidīgus slīpētus dārgakmeņus. Pirmoreiz tik plaši pievēršas tādam īpašam rotu tipam kā broša. Pirmoreiz sev raksturīgo ģeometrisko formu vietā šajā kolekcijā dod priekšroku brīvām, asimetriskām kompozīcijām.

Radot savus darbus ar zīmolu VERBA, Anna Fanigina arī šoreiz paliek uzticīga verbālajiem apzīmējumiem. Katras brošas otrā pusē ir salasāms kolekcijas nosaukums “Omnia mutantur, nihil interit”, kaut gan bieži tas ir tikai nojaušams…

 

Izstādes atklāšana:

Details

Start:
February 13, 2009
End:
March 12, 2009