Close

Loading Pasākumi

« All Pasākumi

  • This event has passed.

Andris Lauders. LAIKĀ

November 9, 2000

No 2000. gada 9. novembra līdz 15. decembrim
Mākslas galerijā PUTTI
Grēcinieku iela 22/24, Vecrīga

Latviešu rotu mākslinieka Andra Laudera personālizstāde

LAIKĀ

Pēc 4 gadu aktīvas izstāžu darbības ārzemēs – Vācijas, Itālijas un Spānijas labākajās galerijās, kā arī piedaloties starptautiskajās mākslas izstādēs, Andris Lauders atgriežas Latvijā ar izcilu, spožu un augsti profesionālu sniegumu, izstādot profesionālu un sava talanta pielūdzēju vērtēšanai pavisam jaunu, neredzētu rotu kolekciju, kurā ietilpst rotas, auskari, aproces, piespraudes, gredzeni, aproču pogas un kakla saišu adatas.
Māksliniekam, kā Tallinas Mākslas institūta beidzējam ir raksturīgs avangardisks, spilgts un savdabīgs rokraksts.
Rotās jūtama Ēģiptes noskaņa. Mākslinieks paliek uzticīgs šīs tēmas interpretācijai, par ko liecina zelta strīpiņu klājums uz sudraba fona, kā arī eksotisko materiālu (mamuta ilknis) izmantošana kompozīcijās.
Safīri, austrālijas opāli, koraeols, betlemes zvaigzne, oniks (onyx) un lazurīts (lapis) u.c. iegūst jaunu dzīvi jeb veidolu šajās rotās. Jo patiesībā vislielākā māksliniece ir pati daba un mākslinieks ir tikai kā instruments, kurš ar savu talantu un meistarīgās rokas pieskārienu it kā atdzīvina šos dabas materiālus.
Īpaši apstrādātais, ļoti augstās raudzes sudrabs un zelts iegūst balti matētu virsmu, piešķirot rotām tādu kā kosmisku izskatu. Pat formas ziņā  aproces liek iztēloties nezināmu, lidojošu objektu.
Īpaši fascinējošas, orģinālas un ekstravagantas tās rotās tikpat neordināras personības tēlu, izceļot, papildinot un bagātinot gan vizuāli, gan enerģētiski.

Izstādes atklāšana:

Details

Date:
November 9, 2000