Close

August 6, 2015

Māris Auniņš izvēlēts dalībai “LOOT: MAD About Jewelry” Ņujorkā, ASV

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”13564″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Mākslas galerija Putti ar lielāko prieku paziņo, ka latviešu laikmetīgo rotu mākslinieks Māris Auniņš ir izvēlēts dalībai Ņujorkas Mākslas un Dizaina Muzeja izstādē LOOT: MAD About Jewelry. Šī ikgadējā sešu dienu izstāde, kurā piedalās kā uzlecošās zvaigznes, tā jau atzīti rotu mākslinieki, būs apskatāma no 2015. gada 28. septembra līdz 3. oktobrim. Šajā gadā izstāde svin savu piecpadsmito pastāvēšanas gadadienu, prezentējot visaizraujošāko un aktuālāko rotu dizainā, dāvājot publikai reto iespēju ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties darbus, kursu radījuši visprasmīgākie rotu meistari no visas pasaules. “LOOT: MAD About Jewelry” projekts ir unikāls piemērs ilgstošai un dzīvotspējīgai rotu dizaina kā aktīvas mākslas formas popularizācijai. Daudzi no izvēlētajiem māksliniekiem pirmo reizi savus darbus izstādīs ASV, kas dod iespēju autoriem iepazīt savus kolēģus un jaunu mērķauditoriju, bet jaunākās paaudzes dizaineriem var kalpot par platformu turpmākai attīstībai.

LOOT izstāde vainago tās kuratores Brina Pompa (Bryna Pomp) intensīvu izpētes darbu vesela gada garumā, meklējot un atklājot ASV vēl nezināmus autorus. Pēc ceļošanas un tikšanās ar lielu daudzumu dažādu rotu mākslinieku visapkārt pasaulei, Pompa rūpīgi izvēlas māksliniekus, kuru darbi parādā oriģinālāko un atjautīgāko dizainu, plašu materiālu amplitūdu, dažādas tehnoloģiskās inovācijas un ievērojamu meistarību, kā rezultātā 2015. gadā izstādē piedalīsies 55 autori no 21 valstīm.

“Mākslinieki, kas šogad piedalās, reprezentē ārkārtīgi dažādas kvalifikācijas, pieredzes, materiālus un nacionalitātes. Kopā viņi palīdz izjust šīs nozares plašās iespējas un nepārtraukto izaugsmi,” stāsta LOOT kuratore Brina Pompa. „Izstādē būs novērtējams iespaidīgs klāsts ar dažādiem rotu dizainiem, sniedzot iespēju apmeklētājiem atklāt vistalantīgākos dizainerus, kas strādā mūsdienās.”

Māris Auniņš ir Tallinas Mākslas akadēmijas metāla dizaina nodaļas absolvents. Viņam tuvs ir Bauhausa skolas virziens arhitektūrā un dizainā: konstruktīvisms, minimālisms, formu tīrība un skaidrība. Viens no nedaudziem rotu māksliniekiem Latvijā, kas pats slīpē savām rotām unikālas formas akmeņus. Auniņa rotas raksturo tīra forma un eleganti atturīgs stils. Viņa rotas atgādina miniatūras konstruktīvās arhitektūras formu spēles, kur liela nozīme ir katrai līnijai un šķautnei. „Mans laiks ir mans laiks, kas patlaban, un varbūt pēc 500 gadiem tā skaitīsies etnogrāfija,” tā par saviem darbiem saka Māris Auniņš.

Ņujorkas Mākslas un Dizaina Muzejs (MAD) ilgstoši pēta laikmetīgo rotu dizainu visā tā daudzveidībā un popularizē to kā pastāvīgu mākslas formu. MAD ir vienīgais amerikāņu muzejs ar galeriju, ne tikai izstāda savu juveliermākslas kolekciju, bet arī regulāri organizē dažādas rotu izstādes.

Pirmdien, 2015. gada 28. septembrī, Ņujorkas Mākslas un Dizaina Muzejā no 16:30 līdz 20:00 norisināsies LOOT 2015 atklāšanas pasākums.

Papildu informācija:

LOOT 2015 biļešu iegāde

Mākslinieki, kas piedalīsies LOOT 2015

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”12863,12862,12860,13535,12859,12858,12857,12856,12855,13565″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][/vc_column][/vc_row]

%d bloggers like this: