Close

January 16, 2014

Victoria Munzker

[vc_row el_position=”first”][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”6113″ img_size=”large” img_link_target=”_self” el_position=”first last”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text el_position=”first last”]

Viktorijas Minckeres rotas var uzskatīt par savdabīgām liecībām viņas ceļojumiem gan fiziskajā, gan domu telpā. Iedvesmu māksliniece gūst visdažādākajos veidos – nirstot okeānu dzelmēs, gremdējoties dabas krāsu pasaulē vai nododoties savas zemapziņas pētniecībai. Viņa uzsver, ka aktuāls ir jautājums nevis par iedvesmas avotu, bet gan radošā potenciāla robežām.

cv

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_position=”last”][vc_column][vc_column_text el_position=”first”]

Minckeres rotas ir tikpat daudzslāņainas un košas kā pasaules, kurās viņa meklē radošo lādiņu. Materializētās fantāzijas, kas pieņēmušas brošas vai kaklarotas veidolu, tapušas, izmantojot dažkārt visneiedomājamāko materiālu kombinācijas, kurās mīksta un amorfa viela sastopas ar cietu un raupju substanci un caurspīdīgi akmeņi atrodas līdzās matētiem, gaismu absorbējušiem materiāliem. Viņas radīto rotu krāsas pirmajā mirklī var šķist pat dīvaini disonējošas, taču  patiesībā  tas gluži vienkārši ir kairinājums mūsu standartizētājiem priekšstatiem par skaisto.

Viktorija Minckere ieguvusi mākslas maģistra grādu Bratislavas Tēlotājas mākslas un dizaina institūta Juveliermākslas nodaļā. Laikā kopš 2006. gada piedalījusies daudzās grupu izstādēs Eiropā. Viņas personālizstādes bijušas skatāmas Austrijā un Slovākijā. 2012. gadā viņa ieguvusi pirmo godalgu Viļņā notikušajā juveliermākslas konkursā Azur.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ onclick=”link_image” images=”6117,6118,6119″ custom_links_target=”_self” el_position=”last”][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

%d bloggers like this: