Close

Decembris 18, 2013

Fanni Vēkoni

[vc_row el_position=”first”][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”5662″ img_size=”large” img_link_target=”_self” el_position=”first last”][/vc_column][vc_column el_position=”last” width=”1/3″][vc_column_text el_position=”first last”]

Fanni Vēkoni atzīst, ka viņa respektē tradicionālās amatniecības prasmes un viņai prieku sagādā vienkārši instrumenti un handmade tehnikas lēnīgums. Vienlaikus viņu aizrauj arī jaunie materiāli un metodes: “Mani saviļņo iespēja vienā veselumā sublimēt pagātni un nākotni.”
Dzintaram veltītie darbi un tajos izmantotie materiāli uzskatāmi rāda minēto raksturlielumu nozīmību Vēkoni daiļrades kontekstā: papīrs, uz kura 60 valodās (desmit no tām ir antīkās, sešas – viduslaiku, 44 – mūsdienu valodas) rakstīts vārds “dzintars”, no mūsdienu materiāliem radītās darbu pamatnes un sensenais dzintars. “Daudzus simtus gadu dažādu tautību ļaudis pazina dzintaru. Es centos rast saskares punktu starp cilvēkiem un gadsimtiem,” saka māksliniece.

cv

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_position=”last”][vc_column][vc_column_text el_position=”first”]

Fanni Vēkoni absolvējusi Mohoja-Naģa Mākslas un dizaina universitāti (Moholy-Nagy University of Art and Design) Budapeštā (2006). Laikposmā no 2008. gada eksponējusi darbus vairākās personālizstādēs Ungārijā, kā arī piedalījusies grupu izstādēs Eiropā un Krievijā. Divus gadus pēc kārtas (2011, 2012) saņēmusi Budapeštas PannonArts Design Gallery iedibināto balvu “Gada juvelierizstrādājums”.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ onclick=”link_image” images=”5664,5665″ custom_links_target=”_self” el_position=”last”][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

%d bloggers like this: