Close

Decembris 18, 2013

Andris Lauders

[vc_row el_position=”first last”] [vc_column width=”2/3″] [vc_single_image image=”5621″ img_size=”large” img_link_target=”_self” el_position=”first last”] [/vc_column] [vc_column width=”1/3″] [vc_column_text el_position=”first last”]

Andra Laudera darbi, kas radīti izstādei “Dzintars laikmetīgajās rotās”, ir konceptuāli daudzslāņains stāsts. Tā simbiozi veido mūsdienīga forma un sižetiskais pavediens, kura atskaites punkts ir dzintara izcelsme. Mākslinieks saka: “Domājot, cik ilgs laiks pagājis, līdz priedes sveķi pārtapa par dzintaru, es sapratu, ka mamuts ir dzintara laikabiedrs.” Neapstrādātais dzintars Laudera rotās kontrastē ar pulētu mamuta kaulu un matētu sudraba virsmu, to forma raisa asociācijas ar zvejnieku laivām un tādējādi kļūst par atsauci uz dzintara šūpuli – jūru. Savukārt dzirnakmens tēls, kura klātbūtne arī vērojama šai kolekcijā, ir atgādinājums par laiku, kam ritot sveķi pārtop dzintarā.

Andris Lauders absolvējis Tallinas Mākslas institūta (tagad Igaunijas Mākslas akadēmija) Metāla dizaina nodaļu (1985). Piedalījies laikmetīgo rotu izstādēs Baltijā, Krievijā un citur Eiropā. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās visā pasaulē. 1996. gadā saņēmis galveno – Faberžē vārdā nosaukto balvu starptautiskajā rotu izstādē Sanktpēterburgā.

cv

[/vc_column_text] [/vc_column] [/vc_row]

Leave a Reply

%d bloggers like this: