Loading Notikumi

« All Notikumi

Supercalifragilisticexpialidocious – Rotas nav tikai rotas

8. Septembris - 27. Septembris

Mākslas galerijā Putti no 2017. gada 8. septembra līdz 27. septembrim notiks ungāru mākslinieces Reka Lorincz un vācu mākslinieka Gisbert Stach laikmetīgo rotu izstāde “Supercalifragilisticexpialidocious – Rotas nav tikai rotas”.

Pastāv dažādi maldīgi priekšstati ierastajā izpratnē par to, kas ir rota, un kādai tai vajadzētu būt. Atrodoties uz robežas starp kiču un patēriņa mākslu, Reka Lornicz no Budapeštas (Ungārija) un Gisbert Stach no Minhenes (Vācija) rada krāsainu kaleidoskopu, kas sastāv no rotām, objektiem, instalācijām un video materiāliem, ar kuru palīdzību abi mākslinieki cenšas definēt un izgaismot rotas jaunā – humoristiskā, kritiskā un filozofiskā veidā, radot rotas gan atsevišķi, gan sadarbojoties kopā.

Reka Lorincz rotās spēlējas ar plastmasas un rotaļlietu krāsaino pasauli, ko viņa deformē līdz absurda robežai, un sirreālistiski elementi tiek pārvērsti brīnumainās rotās. Viņas radītie objekti tikai izliekas, ka pilda kādu funkciju. Ar šo abstrakto materiālu palīdzību, skatītājs tiek pārsteigts ar instalācijas humoru un krāsu eksploziju.

Reka Lorincz studējusi Moholi Naģ vārdā nosauktās Lietišķās mākslas universitātē (Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen) Budapeštā.

Gisbert Stach strādā ar procesiem, kas manifestē sevi laikā, telpā un dabā. Filmējot vērtību un simbolu sairšanu un destrukciju, viņš savos darbos apšauba rotu nozīmi mūsdienu sabiedrībā. Tajā pašā laikā, citi viņa darbi sastāv no ikdienas objektu rekonstruēšanas un jaunrades, piemēram, fast-food no pavisam negaidītiem materiāliem. Gisbert Stach studējis Minhenes Mākslas akadēmijā.

Izstādi atbalsta:

Detaļas

Sākums:
8. Septembris
Beigas:
27. Septembris
Notikums Category: