Loading Notikumi

« All Notikumi

Starptautiska izstāde “PĒRĻU METAMORFOZES LAIKMETĪGAJĀS UN KONCEPTUĀLAJĀS ROTĀS”

19. Oktobris - 13. Novembris

Mākslas galerijā PUTTI no 19. oktobra līdz 13. novembrim notiek starptautiska izstāde

“PĒRĻU METAMORFOZES LAIKMETĪGAJĀS UN KONCEPTUĀLAJĀS ROTĀS”

PĒRLE – par dārgakmeni uzlūkota dārglieta, ko tās maigā spīduma dēļ salīdzina ar mēness gaismu un uzskata par sievišķīgu, turklāt lodei līdzīga apaļā forma tiek uztverta kā norāde uz pilnību.

Izstādē piedalīsies rotu mākslinieki no visas pasaules, kā arī gleznotāji no Latvijas. Visu izstādes dalībnieku vienojošais elements ir PĒRLE.

Mākslinieku estētiskās daiļrades rezultātā PĒRLE iegūst mūsdienīgu veidolu, kas balstīts uz katra mākslinieka individuālo pieredzi un materiālu izvēli. Dažādo un neierasto materiālu izvēle ir kā spēle, kas klasisko un nepārprotamo PĒRLI izceļ un ļauj tai atspīdēt šodienas gaismā.

“Agrāk es pērles pazinu tikai no vecām dāmām un snobiem. Tās man asociējās ar garlaicību un senilu sajūtu. Bet studiju gados, kad es sāku ar tām strādāt, sapratu, ka tās ļoti ātri zaudē savu putekļaino auru brīdī, kad tiek apvienotas ar citiem materiāliem. Konceptuālajā rotā pērles atdzīvojas, ja ar tām strādā nekonvencionāli,” stāsta rotu māksliniece Karolīna Dentere (Carolin Denter) no Vācijas.

Savukārt itāļu rotu meistars Gigi Mariani piedāvā pērles rašanās fenomenu izmantot kā metaforu ikdienas dzīvei, nebaidīties no jaunā, svešā, bet pieņemt to un radīt savu dārgakmeni. “Austere, lai aizsargātu sevi no svešķermeņa rada pērli! Pērle ir brūces dziedniece. Tēlaini izsakoties tie ir atkritumi, kas kļūst par kaut ko vērtīgu un dārgu.”

Notraucot klasiskos aristokrātu putekļus, pērles atdzimst no jauna – mūsdienīgās, izsmalcinātās un interesantās laikmetīgajās un konceptuālajās rotās!

Laiks godāt pērles – Ammeli Engström (Zviedrija), Ana Cardim (Portugāle), Andris Lauders (Latvija), Angela Ciobanu (Austrija), Anita Sondore (Latvija), Anna Heindl (Austrija), Annette Dam (Dānija), Åsa Elmstam (Zviedrija), Carolin Denter (Vācija), Castello Hansen (Dānija), Catarina Silva (Portugāle), Chao – Hsien Kuo (Somija), Denise Ebert (Vācija), Elin Flognman (Zviedrija), Elinor Avni (Izraēla), Emmanuel Lacoste (Francija), Felieke van der Leest (Norvēģija), Gigi Mariani (Itālija), Guntis Lauders (Latvija), Isabelle Busnel (Anglija), Kristin Beeler (ASV), Laura Selecka (Latvija), Lena Lindahl (Zviedrija), Liisa Hashimoto (Japāna), Maija Vītola (Latvija), Maisie Broadhead (Anglija), Maria Alves de Lima (Brazīlija), Marie-Louise Kristensen (Dānija), Maria Rosa Franzin (Itālija) , Märta Mattsson (Zviedrija), Māris Auniņš (Latvija), Māris Šustiņš (Latvija), Nicolas Estrada (Spānija), Paula Treimane (Latvija), Réka Lörincz (Ungārija), Renata Porto (Brazīlija), Sari Liimatta (Somija), Shirly Bar – Amotz (Izraēla), Simeon Shomov (Bulgārija), Ted Noten (Nīderlande), Tereza Seabra (Portugāle), Terhi Tolvanen (Somija), Thais Costa (Brazīlija), Ute Röseler (Vācija), Valdis Brože (Latvija), Wu Ching Chin (Taivāna), Yasmin Vinograd (Izraēla), Zane Vilka (Latvija), Nathalie Perret (Francija)

Gleznotāji ar gleznām no Latvijas: Frančeska Kirke (Latvija), Roberts Koļcovs (Latvija), Vija Zariņa (Latvija)

Galerijā eksponētos darbus iespējams iegādāties.

Detaļas

Sākums:
19. Oktobris
Beigas:
13. Novembris
Notikums Category: