Loading Notikumi

« All Notikumi

Laikmetīgajai rotai un vīnam veltīta starptautiska izstāde “Gioielli in Fermento: UN BEL PANORAMA”

7. Septembris - 21. Septembris

Mākslas galerijā PUTTI no 2018. gada 7. septembra līdz 21. septembrim notiek laikmetīgajai rotai un vīnam veltīta starptautiska izstāde

Gioielli in Fermento: UN BEL PANORAMA

Gioielli in Fermento – Fermentācija rotās – ir starptautisks laikmetīgo rotu konkurss, kurš norisinās no 2011. gada villā Braghieri Albesani, pilsētā Castel San Giovanni, Pjačencā, Itālijā. Šī projekta iedvesmas avots ir process, kurš sakņojas vīna darīšanas kultūrā. Kā metafora fermentācijas procesam vīnā, kad veselīgs, dzīvs dabas elements – vīnogas pārvēršas citā veidolā – vīnā, ar citu garšu, raksturu un vērtību. Tādā pašā veidā liekot domāt par laikmetīgās rotas radīšanas procesu – pārvērst dažādus materiālus īpašā dizainā, formā un konceptā – rotā. Šī konkursa darbos svarīgi ir četri galvenie nosacījumi – koncepts, materiāli, mākslinieciskās izteiksmes veids un tehnika. Vīndari un rotu mākslinieki liek lietā savu radošo izdomu, lai izteiktos un parādītu to gatavā produktā.

Rezultātā – lielisks vīns un apbrīnojama rota.

Pa šiem gadiem projekts ir kļuvis par starptautisku projektu, kurā piedalās slaveni un savā specialitātē stabili rotu mākslinieki no visas pasaules un tā ir īstā “fermentācija” mākslas pasaulē – satricinājums, diskusija, emocijas.

Eliana Negroni ir projekta Gioielli in Fermento dibinātāja un kuratore. Viņa ir dzimusi Milānā, beigusi Milānas Universitāti un nodarbojas ar rūpniecisko dizainu. Pabeigusi arī someljēru kursus. Viņa ir Itālijas Laikmetīgo rotu asociācijas (AGC – Associazione Gioiello Contemproraneo) biedrs. AGC nodarbojas ar starptautiskiem sakariem rotu pasaulē.

Eliana: “Šis projekts sākās, iedvesmojoties no divām manām kaislībām – vīns un laikmetīgās rotas. Es gribētu uzsvērt, ka tas nav tikai jautājums par vīna dzeršanu, bet arī par iedziļināšanos tā ražošanas vēsturē, kurai ir dziļas saknes Itālijas vēsturē, visā Vidusjūras kultūrā. Tā ir saruna ar vīna mīļotāju auditoriju, kura ir ieinteresēta novērtēt, kā mākslinieks interpretē savu vīnu. Tas vēl joprojām ir izaicinājums man un rotu mākslinieku prasmēm. Tāpēc man joprojām ir grūti atrast darbus, kuri patiešām reprezentētu šo ideju.”

Izstāde parāda konfliktus un dialogus ap māksliniecisko ainavu, skatoties Vidusjūras un Itālijas kultūrā caur itāļu un starptautisko mākslinieku darbiem: Un Bel Panorama!

Galerijā eksponētos darbus iespējams iegādāties.

Detaļas

Sākums:
7. Septembris
Beigas:
21. Septembris
Notikums Category: